Kabul edin, kaç yaşında olursanız olun, animasyon filmlerine direnmekte zorlanıyorsunuz! Bu eğlenceli görsel festivaller aynı zamanda çocuğunuzla takılmak için harika bir yoldur. Çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz en iyi animasyonları eğitim ve hayat dersleri ile ilgili konuların yanı sıra renkli ve sevimli karakterleri sizler için listeledik:

1. Kayıp Balık Nemo (2003)

Okyanusların derinliklerinde bu kadar renkli ve eğlenceli bir hayat olduğunu kim düşünebilirdi? Sevimli bir palyaço balığı olan Marlin ile karısının zamansız ölümünden sonra küçük oğlu Nemo arasındaki duygusal bağdan bahseden film, ailenin bahsettiği zorlukların ve derin anlamların üstesinden gelinmesinin güzelliğini anlatan tatlı ve tatlı bir film. olmak. .

Ailenizle İzlemeniz İçin Önerilen 4 Film ...

2. Rio (2011)

Çocuğunuz hayvanları seviyorsa veya hayvan sevgisini aşılamak istiyorsanız, bu filmi görmelisiniz! Blu adlı haydut bir papağanın kaçırılma öyküsünü anlatan ve daha sonra Rio’daki Brezilya Karnavalı’na dayanan film, hayvan hakları ve özgürlüğü konusunda eğlenceli dersler içerdiği için favori olabilir.

Ailenizle İzlemeniz İçin Önerilen 4 Film ...

3. Yukarı (2009)

Ebeveynlerin çocuklarına aktarması gereken en önemli duygu, kuşkusuz sevgi ve umuttur. Yukarıda, izlerken sizi heyecanlandıracağına eminiz, şimdiden dünya çapında her yaştan insan için kült filmlerden biri haline geldi. Evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika’nın vahşi yaşamına uçan ve sonunda büyük macerasını gerçekleştiren 78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen’ın hikayesini anlatan filmde “insan olma” ile ilgili pek çok ders var. , tüm hayatının hayalini kurduğu.

Ailenizle İzlemeniz İçin Önerilen 4 Film ...

4. Wall-e (2008)

Wall-e, aşkın gücünü o kadar iyi yakalar ki, bir “animasyonlu aşk filminin” gerçek olabileceğini kanıtlar. Dokunaklı karakteri, sevme ve sevilme arzusu ve 700 yıllık yalnızlığa dayanma arzusu ile eski ve modası geçmiş bir robot olan Wall-e’nin hikayesi son derece etkileyici.

Ailenizle İzlemeniz İçin Önerilen 4 Film ...

Bonus 5: Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çizgi film olmasa bile, pek çok faydalı mesaj içeren bir “aile filmi” olan Charlie’s Chocolate Factory’den bahsetmemek güzel olurdu. Çocuk filmleri kategorisine girmese de tanıdık sayılabilecek bu film, defalarca görülebilen görsel bir şölen ve küçük Charlie’ye fakir ama mutlu bir aileden geldiğini söyleyerek başarıya ulaşan şeylere imza atıyor. yapabilirdi. İyimserlik, iyilikseverlik ve çok az sevinç gibi erdemleri sayesinde hayal edemiyorum.

Ailenizle İzlemeniz İçin Önerilen 4 Film ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.