Hayattaki en zor özlemin bastırılması gerektiğini düşünüyoruz; bir annenin çocuğuna olan özlemidir. Zor ayrılıkların dışında, bir sebepten dolayı birkaç gün çocuklarından ayrı kalan anneler bile; Çok duygusal hale gelir ve bu duygusallığın yerini bazen komik davranışlar alır. İşte annelerin yardım edemeyeceği, ancak anne-çocuk ilişkilerini güçlendiren bu kopuşlara düşmüş 10 basmakalıp an:

1. “Umutsuzca telefonu bekliyorum” psikolojisi

Tek oğulları 1 veya 20 yaşında; Uzaktaki anne için telefon sürekli ama sürekli çalmalıdır! 1 yaşındaki bebeğinden gerçekten “küçük” sesler duymak isteyen annemiz, 1 saat önce 20 yaşındaki çocuğunun sesini duymasına rağmen tekrar aranmayı bekliyor.

.Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

2. Sürekli bir seyahat trendi girin

Bildiğiniz gibi kadınlarda duygusallığın sonu, seyahatlerin sayısının korkunç bir şekilde artmasıdır. Bu tür davranışlar, uzaktaki çocuğundan yeterince ilgi görmeyen bir annede ortaya çıkabilir – korkmayın!

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

3. Kendinizi bebeğinizin albümlerinde kaybedin

İlkokul çağındaki bir çocuk bir haftalık yaz kampına veya okul gezisine gittiğinde bile, neredeyse yurtdışına çıkmak gibidir. Oğlunun çocukluk albümlerini çıkaran annemiz günlerini sürekli nostaljik geçiriyor.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

4. Çizgi filmlerde de dolu gözler

Her fırsatta üzülen anneler Yeşilçam’ın filmlerinden ayrılıyor; Çizgi filmlerde bile yüksek sesle ağlayacak kadar hassas hale gelirler.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

5. Yakaladığınız herkesi anılarınızla yakalayın.

Çocukluğunun albümlerini bulan herkese göstererek yayınladıktan bir adım sonra; Çeşitli hatıralarla süsleme aşamasıdır.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

6. Crazy’i sosyal medyada takip edin

Uzaktaki çocuk büyüdüğünde; Örneğin, başka bir şehirde arkadaşlarıyla üniversiteye gittiğinde ya da Avrupa gezisine gittiğinde, annelerimiz bir sosyal medya gurusu özlemini bırakıyor. Gündüz kayıtlarından çocuklarının Instagram etiketli fotoğraflarına kadar her konuda uzman olan anneler, sorularını hazırlamak için bu temel bilgileri kullanıyor.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

7. Aşırı istila korkusu

“Terli ve terli su için”, “sokakta dikkatli ol”, “bilmediğin şeyleri ye” gibi stereotipler, ancak çocuklar ortalıkta yokken çoğalıyor.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

8. Kıskançlığın pençesine düşmek

Oğlunu kayıtsız şartsız sevmesine rağmen her anne biraz (!) Kıskançtır. Başka bir deyişle anneler çocuklarının kendilerinden uzakta iyi vakit geçirmesini isterler, ancak bazen yardım edemezler ama etrafındakileri kıskanırlar.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

9. Günler öncesinden hazırlanın ve olayı abartın.

Çocuklarının en sevdiği yemeği hazırlamaya çalışırken bir orduyu doyuracak kadar yemek pişiren anneler ve anneler … (2 yaşındaki büyükannesinden dönme ihtimaline karşı bir tencere dolma yaprak yapan bir anne tanıyoruz!)

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

10. TeknoSehir’da alışveriş yaparak kendinizi şımartın

Her heyecan dalgasının sonu elbette online alışverişe gidiyor! TeknoSehir’daki anneler, çocukları bilinçsizce alışveriş yapmaktansa, oyalanmak için alışveriş yaparken titreseler de; Evinize ve çocuğunuza faydalı olabilecek ürünleri seçmeyi tekrar deneyin.

Ayrılmış annelerin 10 klişe anı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.