Araba veya bebek arabası satın almak daha mı zor? Annelerinin çoğu bu soruyu tereddüt etmeden cevaplarken, “Kesinlikle bebek arabaları!” söyleyebilirim. Yüzlerce çeşit arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, önerilerimizi okuyun.

Bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Tekerlek sayısı, açılma ve kapanma şekli, ağırlık kapasitesi ve dahası … Pusetlerin birbirinden ayıran pek çok özelliği vardır. Ancak, bir saha çalışmasıyla başladığınızdan emin olun! Yani her türlü detayı göz önünde bulundurmalısınız, örneğin: B. Evinizin konumu ve sık kullandığınız sokakların yapısı. Örneğin, alışverişe çıktığınız veya yokuşlarda yürüdüğünüz sokaklar mı yoksa Arnavut kaldırımlı sokaklar mı? Öte yandan, dairede yaşıyorsanız, asansörünüz ne kadar büyük? Araba bagajınızın genişliği nasıl? Diyelim ki sık sık şehir dışına çıkıyorsun. Valizler hesaba katılırsa puset için ne kadar yer var? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar bebek arabası seçiminizi belirleyecektir. Unutulmaması gereken diğer noktalar:

Bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kendi otomobilinizle, taksiyle ya da otobüsle… Seyahat sırasında pusetin tek hamlede katlanıp, az yer kaplaması sizin için önemliyse, baston tipi pusetler tam size göre.Özellikle yenidoğanlar için pusetin sırt kısmının tamamen yatması şart. Bu yüzden eğer bebeğiniz altıncı ayına gelmeden önce puset kullanacaksanız, bunu göz önüne alın. Hatta bakmışken bir de yatar durumdayken alttaki sepete kolay erişebiliyor musunuz, onu da test edin.Ana kucağının pratik bir şekilde çıkarılıp takılması da bir diğer önemli nokta. Bir başkasına ihtiyaç duymadan ve yorulmadan yapabiliyorsanız, tamamdır!Her mevsim ihtiyaç duyacağınız, kendi küçük ama işlevi büyük tenteler… Ne kadar açılabildiğini, güneş varken sıcaklığı direkt aşağı verip vermediğini kontrol edin.Aldığınız ürünün daha sonra yedek kılıf ya da kemerini, hatta olur ya bir yeri kırılırsa parçasını temin edip edemeyeceğinizi mutlaka sorun. Küçük bir deformasyon yüzünden koca arabadan olmayın.Son olarak pusetin kendi ağırlığına, bebeğinizin ortalama kilosunu ve pusete asacağınız çanta gibi ağırlıkları da katarak bir hesap yapın. Bir yıl içinde belinizi sakatlamak istemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.