Aylardır dört duvar arasına kilitlenmiş olan çocuğunuzu havalar ısınır ısınmaz yanınıza alın ve doğanın tadını çıkarın! Rengarenk çiçekler ve eğlenceli aktivitelerle dolu parkları ve İstanbul’un hemen her yerinde gerçekleşen hafta sonu etkinliklerini sıraladık:

1. Göztepe 60. Yıl Parkı

Anadolu yakasının en güzel parklarından biri olan Göztepe 60. Yıl Parkı, ilkbaharda özel bir manzara ile rengarenk bir çiçek bahçesine dönüşüyor. Temizliği ile dikkat çeken bu park, Bağdat Caddesi boyunca uzun yürüyüşler sırasında nefes alabileceğiniz yeşil bir dinlenme yeri gibidir.

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

2. Fenerbahçe Parkı

Okyanus kıyısındaki bu güzel park, yemyeşil, mükemmel manzarasıyla ruhu dinlendiren bir manzara sunuyor. Sincap, kirpi ve park kedilerinin çocuğunuzun dikkatini çekmesine imkan yok! Çocuğunuza hayvan sevgisini öğretmek için doğrudan Fenerbahçe Parkı’na gidin. Fenerbahçe Parkı’ndaki kafe ve restoranlar sayesinde birçok ihtiyacınız da karşılanabilir.

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

3. Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Kocaman bir park olan Selamiçeşme Özgürlük Parkı, çocuğunuzun kalan tüm enerjisini boşa harcayarak koşup oynayabileceği yeşil bir alan. Oyun alanları, koşu parkurları ve bisiklet parkurlarının yanı sıra bu park, çocuğunuzla alışveriş yapabileceğiniz organik bir pazar sunuyor.

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

4. Maçka Parkı

Maçka Parkı, Beşiktaş ve Nişantaşı bölgelerinin kesiştiği noktada yer alıyor ve ilkbahar ve yaz aylarında mini bir karnaval alanını andırıyor. Yazın en sıcak günlerinde bile bu gölgeli ve serin parkta köpeğinizi gezdirebilir, küçük piknik organizasyonları yapabilirsiniz.

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

5. Florya Sahil Parkı

Avrupa yakasının en büyük parklarından biri olan Florya Beach Park, kelimenin tam anlamıyla harika! Geniş yürüyüş parkurları, çimenler ve okyanus manzarasına sahip bu parkta çocuğunuzla birlikte bisiklet sürebilirsiniz. (Parkta bisiklet kiralayabilirsiniz). Florya Beach Park’ın hemen yanında bulunan Güneş Plajı, yaz ayları için de iyi bir alternatif olabilir.

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

6. Gülhane Parkı

İstanbul’un en eski parkları olan Tarihi Gülhane Parkı, tarihi yarımadada eğitici gezilerinizden sonra çocuğunuzla dinlenmek için harika bir yerdir. Nisan başında başlayan lale festivalinin en renkli mekanı Gülhane Parkı’na çocuğunuz bayılacak!

Çocuğunuzla gezebileceğiniz 6 park ve bahçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.