En değerli şey zamandır. Çocuk yetiştirmek, ya yemek yiyip okula giderek ya da çocukluklarını fiziksel ve zihinsel aktivitelerle geçirerek mümkündür. Bugün en rasyonel yetişkinin bile çocukken renkli hayalleri vardı. Çocuğunuzun çocukluğu sona ermeden önce, çocuğunuzun bu mutlu verimli yıllarını sanat etkinlikleri ile geçirmesini sağlayabilirsiniz.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz. baslik

duvar Sanatı

Çocuğunuzun odasında bir duvarı tuval olarak kullanmasına izin verin, böylece istediği gibi resim yapabilir. Çocuğunuza verdiğiniz bu özgürlük, duygu ve düşüncelerini güvenle ifade etmesine ve yaratıcılığını sınırsız göstermesine olanak tanır. Elbette sınırsız derseniz, tüm evi boyamayacak ama kocaman bir duvarı boyamak büyük bir özgürlük değil mi?

Çocuklarla evde sanatsal aktiviteler

Bir günlük özel biletler

Çocuğunuzdan Yılbaşı ve arkadaşlarının doğum günleri için tebrik kartları yapmasını isteyebilirsiniz. Önüne el yapımı kağıt, renkli kart stoğu, çıkartmalar, boyalar, kurdeleler ve düğmeler gibi birçok malzeme koyun ve tebrik kartını isteğine göre tasarlasın.

Çocuklarla evde sanatsal aktiviteler

Oyun hamuru heykelleri

Oyun hamurları, çocukların el becerilerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını göstermek için kullanabilecekleri vazgeçilmez oyuncaklardır. Haftanın bir gününü kil günü olarak düzenleyebilir ve her hafta farklı bir konsept tanımlayabilirsiniz. Örneğin, bir hafta bir hayvanı oyun hamurundan çıkarmak için bir hafta ise, diğer hafta bir hafta kış sebzeleri olabilir. Aynı zamanda eğlenceli bir eğitim.

Çocuklarla evde sanatsal aktiviteler

Meyve yemeyi sevmez misin?

Çocuğunuza eğlenceli bir şekilde meyve yemesini sağlayabilirsiniz. Beraber verimli yemekler ve suratlar hazırlayabilirsiniz. Kesim senin, kürek kulaklı komik küçük bir elma suratı yapma fikri ondan geliyor.

Çocuklarla evde sanatsal aktiviteler

Neşeli stantlar

Hobi mağazalarından farklı kalınlıklarda çubuklar satın alabilir ve onları neşeli jartiyerlere dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda kitap okumak için iyi bir teşviktir.

Çocuklarla evde sanatsal aktiviteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.