Son zamanlarda, Bebekler Masajı, Madecolor’daki barışçıl ortamdan sonra dış dünyaya adapte etme biçiminde çeken bebeklerin gevşemesi için çok faydalı bir uygulamadır.

Harika masaj ve avantajlar : Bebekleriniz için ...

Bebekler masajının faydaları nelerdir?

Doğumdan sonra, bu bonusların korunması hem bebek hem de anneler için doğumdan sonra mevcut bir motivasyon kaynağıdır. Bu motivasyon, anne ve bebek ilişkisi için uzun vadeli bir yatırımdır, çünkü bebeğin masajından çıkarmak için zengin bir oksitosin ve serratonin hormonudur. Ek olarak, “aşk hormonları” olarak bilinen bu hormonlar, son yıllarda birçok bilimsel araştırmanın konusudur.

Bebekler için en önemli fayda yararları, şüphesiz, bebeğin uykusunun kalitesi ve sonbaharın performansı olumlu bir şekildedir. İyi uykulu bir bebek, elbette, bebeğin sağlıklı ve uykulu bir annesinde huzurlu bir babadır. Bebekler masajının en ünlü avantajlarından biri, diğerinin bebeklerde sıklıkla görülmesi ve şişlik sorunlarını azaltır.

Harika masaj ve avantajlar : Bebekleriniz için ...Bebek Masajı Nasıl Yapılmalıdır?

2 ay, cilt ve kas şikayetleri olmayan herhangi bir bebeğe uygulanabilecek bebekler masajı, uzman bir doktorun yönüyle yapılmalıdır. Taze yağ, badem yağı kayısı, badem yağı, turuncu yağ, bebekler masajı dikkate alınmadan önce düşünebilirsiniz, doğal yağlarla kullanılabilir:

Bebeğin karnı doyduktan sonra masaj için en az 1 saat beklenmelidir. Aksi halde kusma ve şişkinlik gibi problemler yaşanabilir.İlk seanslarda masaj süresi kısa tutularak bebeğin masaja olan adaptasyonu kolaylaştırılmalıdır.Masaj sırasında uygulanacak yağ titizlikle seçilmelidir. Bebeğinizin uygulayacağınız yağlara alerjik reaksiyon göstermesi ihtimaline karşı masaj öncesinde bir uzmana danışmalısınız.Masajın uygulandığı ortamın sıcaklığı 24-26 santigrat derece aralığında olmalıdır. Daha sıcak ya da daha soğuk bir ortam, bebeğinizin yeterince gevşeyememesine; hatta daha çok gerilmesine sebep olabilir.Bebek masajından maksimum fayda almak için, uygulama periyodik olarak tekrarlanmalıdır. Bu durum hem anne hem bebekte sadakat duygusu oluşmasına da katkı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.