El hijyeninden yüz maskelerine, besin takviyelerinden doğru beslenmeye; İşte kendinizi bulaşıcı hastalıklardan korumak için atabileceğiniz adımlar.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz. baslik

Aslında el temizliği sadece kışın vazgeçilmez bir alışkanlık haline gelmemeli, aynı zamanda hastalıklardan da sürekli korunmalıdır. Ellerimiz gün boyunca çevremizle sürekli temas halinde olduğu için, içlerindeki mikroorganizma popülasyonunu bile tahmin edemiyoruz. Soğuk algınlığından gribe, ishalden zatürreye kadar birçok hastalığın bulaşmasını önlemek için ellerimizi çok sık ve en az 2 dakika yıkamalıyız. Antibakteriyel sıvı sabunları evinizde bulundurun ve bir an önce hem evde hem de dışarıda virüslerden kurtulma alışkanlığı edinin.

Antibakteriyel jel ve antiseptik disektanlar

Kış hastalıklarına karşı 5 önlem

Hastane ve klinik gibi ortamlarda alıştığımız antibakteriyel veya antiseptik jeller ellerinizi yıkamadan sizi bakterilerden koruyan ürünlerdir. Bu nedenle bu antiseptikler, su veya sabun bulamayacağınız ortamlarda rahat el yıkama sağlar. Yani kış hastalıklarının gündelik sıra olduğu bu günlerde, bu dezenfektan ürünleri cebinizde veya masanızda bulundurmanıza yardımcı olur.

Diyete dikkat edin

Bağışıklık sistemimiz bozulduğunda hastalanmamız kolaylaşır. Bu nedenle özellikle bu salgın hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için sağlıklı beslenme çok daha fazla dikkat etmemiz gereken bir konu haline geliyor. Bol meyve ve sebze yiyin. Özellikle C vitamini içeren meyveleri diyetinize dahil ettiğinizden emin olun. Probiyotikleri her gün kefir veya yoğurtla tükettiğinizden emin olun. Haftada bir veya iki kez balık yediğinizden ve çok fazla su içmediğinizden emin olun.

Diyet takviyeleri: diyet takviyeleri

Kış hastalıklarına karşı 5 önlem

Diyetin bağışıklık sistemini güçlendirmek için yetersiz kaldığı durumlarda çeşitli diyet takviyeleri almak gerekebilir. Her halükarda sizin için daha fazla vitamin, mineral ve gerekli tüm malzemeleri almak için mutlaka bir uzmanla görüşmeli ve ardından size en uygun besin takviyesini bulmalısınız.

Küçük görünen büyük önlemler

Kış hastalıklarına karşı 5 önlem

Özellikle hava limanları, alışveriş merkezleri gibi mikropların korunması muhtemel ortamlarda veya metro, metro gibi kalabalık ortamlarda çok sayıda maskeli insan görmek mümkündür. Solunum yollarının bulaşıcı hastalıklarından korunmak için alınması gereken bu önlem küçük görünse de çok önemlidir. Uzmanlar, ffp3 veya ffp2 özelliklerine sahip maske modellerinin özellikle etkili olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.