Halk arasında “erken ergenlik” olarak da bilinen 2 yaşındaki sendrom çözülemez değildir ve uyumlu olan ve sürekli gülümseyen bebekler bile aniden sinirlenir, sık sık ağlama büyüsü yapar ve tanıdık “hayır” kelimesini söylemez. . halk arasında “erken ergenlik” olarak adlandırılır. Doğru yaklaşımla hemen hemen tüm çocukların yaşadığı bu dönem ebeveynlere çok fazla zarar vermeden atlatılabilir.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz. baslik

Derin bir nefes alın ve bunun geçici olduğunu unutmayın

Şu anda “hayır” kelimesine tahammül edemeyen, ancak bu kelimeyi sıklıkla ebeveynlerine karşı kullanan çocuklarla anlaşmak çok zor. İsteklerinizde çok ısrar eden çocuğunuzu reddetmek zorunda kalırsanız, korkmayın. Kızmadan ve nedenlerini sürekli açıklamadan, imkansız veya mantıksız bir talepte bulunursa çocuğunuzu geri çevirin. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu açıklamalar sebattan caydırmak için yetersizdir. Bu durumda çocuğunuza tepki vermez ve kayıtsız kalırsanız ve günlük işlerinize dikkat ederseniz dünyanın sizinle ilgili olmadığı mesajını iletmek doğru olur. Bir noktada çocuğunuz bu hareketten geri adım atacaktır.

Yaşlılık sendromuyla baş etmenin 2 yöntemi

Tutarlı ve anlayışlı olun

Aklınızda tutmanız gereken şey, kararlı davranışınızla temizlediğiniz öfke nöbetlerinin tekrar etmemesi için tutarlı olmaktır. Tutarlılık, önceden engellenen bir isteği yerine getirmediği veya daha sonra azaltılmadığı anlamına gelir. Unutmamanız gereken bir diğer sorun da bu süre zarfında sadece sizin değil çocuğunuzun da zorluklar yaşayacağı gerçeğidir. Bu süre zarfında, çocuğunuzun uzun süre aç kalmamasını, uyumamasını veya yorgun olmamasını sağlayarak öfke nöbetlerinin tetiklenmesini önleyebilirsiniz. Yaşlılık sendromuyla baş etmenin 2 yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.