Soğuğun daha iyi hissettirdiği bu günlerde sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için dışarıda çok az yer var. Her geçen gün havanın daha soğuk olduğu bu günlerde balkonlarınızı ve bahçelerinizi konforlu bir ortama dönüştürmeye ne dersiniz? Bahçeniz veya balkonunuz ne kadar küçük olursa olsun, şık ve konforlu yaşam alanları oluşturmanıza yardımcı olabilecek fikirlere bir göz atalım.

Balkon keyfi

Balkonunuzu kışa hazırlarken, tıpkı görselliğe değer verdiğiniz gibi rahat bir ortam yarattığınızdan emin olun. Kullandığınız sandalye veya koltukları renkli yastıklarla destekleyerek rahat ve şık bir dinlenme alanı hazırlayabilirsiniz. Daha sıcak ve rahat bir oturma alanı için ahşap veya hasır seçin. Açık bir balkonunuz varsa su geçirmez malzeme kullanmayı düşünün.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Alanı verimli kullanın

Balkonunuzu daraltmamak için pratik katlanır masalar ve sehpalar kullanmanızda fayda olabilir.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Yere ne konulmalı?

Zemini soğuktan korumak için dış mekan halıları veya ahşap malzemelerle örtün. Ayrıca küçük desenli kilimlerle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Bitkileri unutma!

Kışa uygun cüce ağaçları, çam ağaçları, selvi ağaçları ve soğuğa dayanıklı çiçekli bitkilerle kendi botanik bahçenizi oluşturabilirsiniz.

Çiçeklerinize uyması için renkli sepetçilik veya saksılar kullanabilir veya eski eşyalardan güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Benim güzel bahçem

Müstakil bir ev ya da apartman dairesi … Nerede yaşarsanız yaşayın, siz de bir bahçe aşığıysanız, hafta sonları, zorlu kış şartlarında bile bahçenizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yemyeşil çimler üzerinde etkili peyzaj düzenlemesi ile çiçekler ekleyin. Soğuk kışa uygun mor ve pembe menekşeler veya oluşturduğu kontrast ile bahçenizi daha canlı gösterecek turuncu ve kırmızı kadife çiçekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ara alanlarda bodur ağaçları, gölgeli alanlarda çiçekli çalıları kullanabilirsiniz. Güneş ışığına uygun bir duvarı bitkilerle kaplayarak yeşili en iyi şekilde hissedebilirsiniz.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Aksesuar seçimi

Bahçeniz küçük olsa bile arkadaşlarınızla keyifli saatler geçirmek için bir köşe hazırlayın. Doğal malzemelerden yapılmış bahçe mobilyaları veya dış mekan minderleri uygundur. Çiçekler ve mobilyalarla süslenmiş bir bank, bahçenizin romantik köşesi olabilir.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Evinizin girişinde renkli başlardan, duvarlardan veya uygun bir ağaçtan sarkan sevimli hayvan figürleri, aradaki alanlara farklı bir hava katacaktır. Doğal taşlarla desteklenmiş küçük bir havuz, alanınız uygunsa, bahçeniz için güzel bir dekorasyon yapabilir.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Aydınlatma önemlidir

Daha samimi bir ortam için bitkisiz alanlarda ağaç ışıkları, fenerler ve mumlar kullanın.

Çimlere veya bahçe yolunun kenarlarına fosforlu taşlar yerleştirerek bitkileri renkli ampullerle süsleyebilir ve geceleri harika manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.

Dar alanlar balkon ve bahçe dekorasyonu için zor olabilir. Sakin ve keyifli bir ortam yaratırken, Ev, Dekor ve Bahçe kategorilerinde bütçenize uyan yüzlerce seçenek bulmak için bu fikirleri kullanın.

Bahçeler ve balkonlar için en yaratıcı fikirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.