Dekorasyon dergilerinde gördüğünüz masalar hayal değil. Konuklarınızı izlemeniz gereken birkaç basit yöntemle etkileyebilirsiniz. Öncelikle yaşam alanınıza göre ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve tarzınıza göre kararlar vermeniz gerekiyor. Gelecekteki sorulara ve iltifatlara hazır olun!

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz. baslikEğer işe en baştan, evinizi düzenleyerek başlıyorsanız, öncelikle yaşam alanınıza ve kullanımınıza uygun seçimler yapmalısınız. Evinizde vereceğiniz davetlerde genellikle kaç kişi ağırladığınız bu noktada seçiminizi ilk etkileyen kriter olmalı. Uzun bir birlikteliğe adım atacağınız doğru masa ile buluştuktan sonra ilk işiniz sofra kurgunuzda kaç kişi olduğunu belirlemek olmalı. Herkesin birbirini rahatsız etmeden keyifle yemek yiyebilmesi için 45 ile 60 cm arası mesafeye ihtiyacı olacak. Servislerinizi bu mesafeleri göz önünde bulundurarak yerleştirmelisiniz.

2 şık masa örtüsü ve servis.

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu

Beyaz masa örtüsündeki daha birçok renk, deseni hesaba katan risksiz bir seçim olabilir. Yemek setleriniz renkliyse, güzel bir kontrastınız var. Çeşitlilikten korkmayın. Renkli ve desenli servisleri sade bir masa örtüsü üzerinde kullanabilirsiniz. Masanıza gelen misafir çeşitliliği de masanıza yansır.

3- Dokunmanın gücü

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu

Masanızın dokusundan ve renginden eminseniz ortada uzun zarif bir dilim kullanabilir ve tabakların altını boş bırakabilirsiniz. Ahşap masa, lake renk sehpası ve cam masa bu tip konstrüksiyon ile en büyük başarıyı elde edebilir.

4- Bir konu seçin

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Hiçbir şey tesadüf değildir. Önerdiğiniz yemekler ve konsept masanıza yansıtılmalıdır. Örneğin, doğadan ilham alan bir masa kuruyorsanız, keten bir örtü, ahşap masa üstü, bol taze çiçek, hayvan figürleri ve desenleri, gerçek yapraklar, vazolar ve saksılar kullanabilirsiniz.

5- Tablonuzu üç boyutlu olarak yapılandırın

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Yemek masanızı sadece yukarıdan değil, aynı zamanda yukarıdan gelecek şekilde düzenleyin. ön tarafa bakın. Porsiyonlar ve tabaklar üst üste olmalı, bitkiler, çiçekler ve mumluklar sofraya boyut veren unsurlar olmalıdır. Bu noktada akılda tutulması gereken en önemli hususlar; Yükseklikler dengeli bir şekilde birbirinden farklıdır ve yüz yüze oturan insanlar birbirlerine bakmalarını engelleyecek bir yükseklikte değildir.

Ayrıca şunu okuyun: Farklı parçalarla uyumlu bir masa oluşturmanın 5 yolu Birbiriyle uyumsuz görünen parçaların bir araya getirildiğinde bu uyumsuzluğu nasıl beslediğini gördünüz. Şimdi bunu masada yaratmanın tam zamanı!

6- Ekolojik bir kavram

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Tablonuzu bir fotoğraf çerçevesi olarak görürseniz, stiliniz renkli duvar veya o oda duvar deseni. Ayrıca yapılandırabilirsiniz. Hayal gücünüzü sınırlamayın.

7- odaklanma

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Yuvarlak veya kare bir masada yemek hazırlarsanız, büyük bir çiçek aranjmanı olacaktır. Die’da Merkeze ve onu çevreleyen mumlara öncelik vermelisiniz. Masanız büyük ve dikdörtgen ise aksesuarları masanın ortasına yatay olarak yerleştirmelisiniz.

8- Sürpriz unsurlar

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Genellikle evinizin başka herhangi bir yerinde bulunan aksesuarlarınızı kullanabilirsiniz. Masa yer almaktadır. Her şey masaüstünüzün konseptine bağlıdır.

9- Tek renkli bir festival

Dergi dekorasyonu gibi masaları örtmenin 10 yolu Tablonuzu tek bir renge göre şekillendirebilirsiniz. Bu basit gibi görünse de, masanıza çok etkileyici bir etki katacaktır. Aksesuarlarla daha özgür ve cüretkar olabilirsiniz. Çatal bıçak takımı için basitlik mükemmeldir.

10- Mevsimsel Stil

title İçinde bulunduğunuz sezonun zenginliğini derecelendirmeyi unutmayın. Masanızın ortasına mevsim meyveleri ve sebzeleri ile bir kompozisyon koyabilirsiniz. Bu, masanızın tarzını belirlemenin başlangıç ​​noktası olabilir. Taze mevsim çiçekleri, tarzı ne olursa olsun sofrada misafiriniz olmalıdır. Büyük ve küçük vazolar ve saksılar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.