Özellikle metropolde, özellikle İstanbul gibi metropolde tatlı bir rüya gibidir. Ancak büyük bir bahçeye sahip tek bir aile eviniz olsa bile; Yerinizi veya balkonunuzu dairenizin önündeki gözden geçirirken, şehrin beton yüzünden kaçabilen bir yer oluşturabilirsiniz. Evde çiçek yetiştirmeniz gereken araçları numaralandırdık:

1. Yeterli fahişe

Mini bahçenizin temel kavramlarını balkona veya bahçenizin durumuna göre karar verdiğiniz saksılarla atabilirsiniz. Geniş bir aralığa sahipseniz, zemini klasik tencere ile doldurabilirsiniz. Balkonun bahçeye dönüştürmek istiyorsanız, dekoratif tencere veya balkona uzanabileceğiniz çatının keyifli bir görünümünü elde edebileceğiniz zincir tencereden yararlanabilirsiniz.

2. Toprağın mineral karışımları.

Onların saksılarına göre, sipariş, bu saksıların içini doldurmak için toprakları zaten aldı. Büyüyen sistemlerden daha verimli sonuçlar elde etmek için mineraller açısından zenginleştirilmiş kişiselleştirilmiş bir ülke kullanın. Lale, Orkide vb. Özel bir bakım ekmek isteyen çiçeklerin ekimini düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan arazi özel bir ürün olacaktır.

Kendi bahçenizi oluşturmak için gerekli 5 araç

3. Hortum ve sulama cihazları.

Evde çiçek yetiştirmek kolay olmasına rağmen, aslında düzgün ve hassas bir süreçtir. Dikkat edilen adımlardan biri, en fazla dikkatin sulama sürecidir. Çoğu bitki rastgele atmayı sevmez. Klasik bahçe hortumlarının sonuna kadar kullanabileceğiniz özel sulama cihazlarını kullanabilirsiniz.

4. Çapa – Rake – Kepçe

Her türlü bitki ve çiçek yetiştirirken bahçede veya balkonda önemli değildir, zemini tencerelerde solumak zorundasınız ve yerden yüzleşmelisiniz. Bu işlemi kolaylaştırmak için, elinizle kolayca anlayabilen bir dizi ergonomik kesme kesici palet almanız gerekir.

5. Dekoratif Bahçe Aksesuarları.

Çiçeklerinizi, çimleri ve hatta küçük sebze fidelerini yapmak istiyorsanız, bahçenizi daha da güzelleştirmek istiyorsanız, fosforin, ahşap bahçe çitini veya LED aydınlatmasını kullanabilirsiniz.

Kendi bahçenizi oluşturmak için gerekli 5 araç

Bonus: Hamak

Bahçe işleri çok yorucu, çünkü rahat olduğu için! Saatten sonra bile ödüllendirilir; Sıcak yaz günlerinin tadını çıkarmak için bahçe / balkonun tadını çıkarmak için bir hamak yeterli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.