Küçük evler ve dar yaşam alanları kalıcı problemler değildir. Hemen sorunları tartışalım.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz. Küçük evlerini harika yapan 7 dekorasyon ipucu

2. Işık serbestçe hareket edebilmelidir

Işığın mümkün olduğunca evin içinde olduğundan ve serbestçe hareket edebildiğinden emin olun. Pencerelerinize ışığın girmesine izin veren perde ve panjurları seçin. Pencereleri aralık tutmaya çalışın. Ayrıca evin kapılarını modifiye ederek ve cam kapılar takarak alanlar arasında ışık geçmesine izin verin. Ya da kapılardan tamamen kurtulun.

3. Tonlar arası geçişler

Açık tonları seçmek her zaman faydalıdır. Örneğin, kendiniz için iki ana renk seçin. Bej ve ahşap tonları. Bu gölgeler arasında gezinerek seçiminizi yapın ve aşırıya kaçmayın. Dekorasyonunuzu giderek daha az önemli unsurlarla yapılandırın.

Küçük evlerini harika yapan 7 dekorasyon ipucu

4. Çok işlevli mobilyalar

Çok işlevli mobilyaları seçin. Bu, alanları çeşitli işlevlerde kullanabileceğiniz ve gereksiz alanlar oluşturmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Örneğin, bir masayı yemek masası ve masa olarak kullanın.

Ayrıca şunu da okuyun: Küçük Ev Depolama Fikirleri Eviniz küçükse ve aileniz büyükse, sürekli olarak yeni eşyalar için yer açmak bir kabus olabilir. Her şey sizinle ilgili olduğunda ve evdeki yaşam alanı giysiler, ayakkabılar, mutfak eşyaları, kitaplar gibi daraldığında, birkaç küçük ipucu bu sorunu kolayca çözmenize yardımcı olabilir.

5. Boyutlararası oyunlar

Kanepeler, koltuklar ve kitaplıklar gibi olabildiğince zarif ve ince olan öğeleri seçin. Ayaklı mobilyalar doğru seçimdir. Mobilyalarda boyutlardan tasarruf etmek istiyorsanız, büyük bir halı alın. Veya duvarınız için büyük resimler seçin. Bu yanılsama, alanı daha geniş gösterir.

Küçük evlerini harika yapan 7 dekorasyon ipucu

6. Duvarlarla oynayın

Duvarlarda bazı yerlerde koyu bir renk seçin. Duvarın sağ tarafında kullanıldığında bu hareket alana derinlik katar ve daha büyük görünmesini sağlar. Aynalar ayrıca uzak alanları göstermek için de kullanışlıdır. Tek bir duvarda büyük bir ayna kullanarak, yansıması ile odanın sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

Küçük evlerini harika yapan 7 dekorasyon ipucu

7. Depolama çözümleri

Raflarınızı duvar yüksekliğine göre seçin. Duvarların yüksekliğine göre tabandan tavana boşluğu kullanın. Bu sayede hacim yemeden tavanın tüm yüksekliğinde depolama alanı oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.