Ofisin aydınlatılması, iş verimliliği açısından çok önemlidir. Ofislerimiz, kendimizi insanlarla dolu bir ortamda bulduğumuzda, kendimizi daha fazla zaman harcıyoruz, yetersiz ya da yanlış aydınlatma sistemi gözün gözünü yaparken endişelendiğini görmüyor, görmediğini görmüyor. Bu nedenle, ofisin aydınlatılması dengeli olmalıdır. Bir fark yaratan tasarımlar ile ofislerde, çılgın fikirleri içerebilir, ancak artık delirmiyorum; Çünkü çalışanlarınız hafif delir ve güçten sunabilirler. Suyu çıkarmayan ve onlara ne olmaları gerektiğini söylemeyen bazı farklı örnekler bulduk.

Homojen difüzyon.

Ofislerdeki ışık kesinlikle homojen bir şekilde yayılmalıdır. İş verimliliğini artıran en önemli faktör, düzgün bir şekilde dağıtılmış ışıktır. Homojen bir dağılım için battaniyenin büyük bir bölümünü kapsayan aydınlatma seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Ofis aydınlatması ne şekilde yapılmalıdır !

Kişisel Aydınlatma Alanları

Ofisler aydınlatması ile kişisel aydınlatma alanlarını saklamak mantıklı değildir. Çevrenin genel parlaklığı yetersiz veya yorucu olabilir. Telafi etmek için tablo lambalarından yardım alabilirsiniz. Stil ve rengli bir masa lambası, her ikisi de ışığı hizalayın ve gözlerinizi koruyun.

Ofis aydınlatması ne şekilde yapılmalıdır !

ışık

Takdir ederken, dünyanın en sağlıklı aydınlatması güneş ışığı ile geliyor. Ofisinizde daha yararlı ve verimli, gün ışığı kullanırken yararlı ve verimlidir. Ofisin dikkatli olması için. Kaynaklar pencerelerde ve gün ışığında nitelendirir.

Ofis aydınlatması ne şekilde yapılmalıdır !

enerji tasarrufu

Ofis aydınlatması sırasında faturayı daha fazla elektrik düşünür. Özellikle kışın karanlık iklim nedeniyle, güç faturalarında ciddi bir artış var. Bunu önlemek için, armut veya floresansın ekonomik tercihlerini de oluşturmaları gerekir. Ek olarak, LED teknolojisi de enerji tasarrufu için önerilen aydınlatma tarafından da önerilmektedir.

Ofis aydınlatması ne şekilde yapılmalıdır !

Ofiste renkler

Ofisinizi süslerken açık bir renk kullanırsanız, ışıktan daha az ihtiyacınız var. Açık renkli dolaplar ve iş masaları ofisin geniş ve aydınlık olduğundan emin olun. Örneğin, karanlık renklerle bir ofiste ışık renk mobilyalarını kullanmanız gerekir, duvarın renkleri buna göre seçmelidir. Koyu renkli mobilya tercih ederseniz, karanlık yerler yaparsanız, Capbhatan ofisine sahipsiniz.

Ofis aydınlatması ne şekilde yapılmalıdır !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.