Önümüzdeki sonbaharla birlikte hayatımızda tarzdan dekorasyona birçok değişiklik bizi bekliyor olacak. Özellikle okulların açıldığı bu dönemde, üniversite yurtlarına veya yurtlarına taşınan öğrenciler için hayat çok daha karmaşık bir hal alabilir.

Genel olarak, yurt macerasına birinci sınıfta başlayan ve bitirmek isteyen öğrenci evi çevresi ve olanaklarıyla herkesi kendine çekiyor, ancak hepsi göründüğü kadar tozlu olmayabilir.

Bu yazıyı okurken öğrenci evine gitmeyi planlayanlar varsa veya zaten bir öğrenci evinde yaşıyorsanız akıllı ve pratik kararlar vererek evinizi çok daha kullanışlı bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Bu noktada aileniz için satın aldığınız kullanılmış eşyalardan kaçış yok. Ancak bütçenize göre kendinize sade, şık ve yaşanabilir bir ev yaratabilirsiniz. Çalışırken uyanık kalmanızı sağlayacak bir kahve makinesi, ders çalışırken tost yapabileceğiniz bir ekmek kızartma makinesi ve sizi sabah uyandıracak bir çalar saat evde bulundurmanız gereken en önemli şeylerdir. Giysilerinizi bir arada tutacak ve arkanızı toplayacak pratik bir kumaş dolabı da unutmamakta fayda var.

Dekorasyon detaylarıyla ilgileniyorsanız, yurdunuzu bir üniversite yurdu gibi hissettirecek bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

Daha önce okuduğunuz magazin ve gazeteleri toplayıp birleştirerek evin farklı köşelerinde dekoratif sehpalar veya oturma alanları oluşturabilirsiniz.

Ortak yaşam alanlarında sade bir cam vazoya yerleştireceğiniz çiçek aranjmanları enerjinizi ve çevrenizi anında değiştirebilir. Yatakhanelerde kilim tercih edilmese de dekorunuza renkli bir kilim eklemek yaşam alanlarınıza sıcak bir hava katacaktır. Mobilya satın alımlarınızda beyazı tercih ederek istediğiniz renkle tamamlayabilir, evinizi çerçeve gibi dekoratif objelerle dekore edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.