Kolej yerleştirmesinin sonuçları açıklandığından, hayaller, gençlik dizilerine benzer öğrenci evleridir; Hayat genellikle hiç tanışmadığınız insanlarla aynı odayı bilmiyor. Ama merak etmeyin! Çünkü yatak odasında kalmak aslında bir ömür ve insanların tanınması için algılanabilir. Tabii ki, sizin için sahip olduğumuz basit kuralları karşılar ve paylaşılan yaşam hakkını vermek için yaşamak:

1. Yalnızlığın şimdi bir lüks olduğunu kabul edin.

Yatak odasında geçtiğiniz ilk günlerde, herkesin birçoğunun hakaret edilmesiniz. Bununla birlikte, bu duyguyu hızlı bir şekilde ortadan kaldırın, çünkü hiç şüphesiz yatak odasının yaşamı’nın yaşamının mahremiyeti olacaktır. Hala bir devlet yatak odasındaysanız, kalabalıktan şikayet etmeye çalışın ve bu hareketliliğin tadını çıkarmaya çalışın.

2. İhtiyaca ihtiyaç duyanlara yardım etmekten çekinmeyin.

Aynı amaç için aynı oturma odasını paylaşan insanlarla yeterli ilişkiler kurmak önemlidir. Bu nedenle, sizinle yardım isteyen sizinle olumlu deneyin. Bu şekilde uzun vadeli ilişkiler kurabilirsiniz.

3. Kişisel eşyalarınızı yakında açmayın.

İnsanlara yardım etmekte tereddüt etmiyoruz, ancak yardım olayını abartmayan bir kullanım var. Özellikle, kişisel eşyaları ve özellikle hijyende; Güvenlik ve güvenlik açısından başkalarıyla paylaşmaz.

4. Kendinizi ön kararlarınızdan kurtarın.

Konaklamanız süresince, farklı ailelerden ve kültürel yapılardan birçok farklı karakter bulacaksınız. Öyleyse önyargınızı bir kenara bırakın ve gerçek koşulları tanımaya çalışın.

5. Yatak odası yönetimi ile iyi kalın.

Özel bir yatak odası veya eyalet yatak odası olsanız da, her öğrenci yeminin belirli kuralları vardır. Bu kuralları saklayın ve yatak odası yönetimi ile kırmayın. Çünkü öğrenciler ve yatak odaları arasında gelişen gerilimler can sıkıcı olabilir.

6. Aşırı öğeleri ile getirmeyin

Evet, şimdi kaldığınız öğrenci yeni konutunuz olmaya devam ediyor. Ancak, eviniz ve evde olan yatak odasına sahip değilseniz, yatak odasını taşımak için büyük bir hatadır. Bir yatak odasında, minimum elemanın maksimum faydasının gerekli olduğunu bilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.