Yeni Yıllardan Sevgililer Günü’ne, doğum günlerinden özel kutlamalara; Sevdiklerinize en iyi hediyeleri almak için bu makaleyi okumadan hiçbir şey yapmayın.

Günümüzde yapılan pek çok sosyal araştırmada, insanların kendilerine teslim olmasının, onu almaktan çok kalıcı bir barış ve mutluluk eylemi olduğu belirtilmektedir. Eski bilimler ve inançlar, vermenin en erdemli becerilerden biri olduğunu bir kez daha onaylıyor. Peki modern yaşamda insanlar vermek için ne yapar? Aklıma gelen ilk şey hediye vermektir, ancak çoğu zaman onlarla bile zor anlarız. En güzel hediye fikirleri ile gelen arkadaşlarımızın çoğuna verdiğimiz hediyeleri klişe ve yaratıcılıktan uzak görüyoruz. En iyi hediyeyi vermemizi kolaylaştıracak temel püf noktaları var mı? Cevap basit: Sevdiklerinizi hediyelerle havaya uçurmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var ve onlara bakmak en iyi hediye fikri olabilir. Bakalım en iyi hediye fikirlerinin arkasında hangi kurallar var !

1.) Sevdiklerinize ilgilendiğiniz bir hediye alın

En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler !
En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler ! 1

En iyi hediye fikirleri hakkında konuşacak çok yeriniz varsa, önce ilgi alanınızdaki hediyeleri nasıl satın alacağınıza dair ipuçlarını okuyun. Ya da sevdikleriniz için hediye alırken, ilgi alanlarınıza normal olan hediyeler almanız aklınıza gelecektir. Bu durumda, hediye seçerken hediye etmek istediğiniz kişiye uygun olan bir hediyeyi “satın almamanızı” tavsiye ederiz. Evet, bu fikir ilk bakışta size tuhaf gelebilir ama bir düşünün, bir işi iyi anlayan bir kişi bu konuda önünüzde olacaktır. Örneğin, balık tutan arkadaşınız için olta takımı satın almak istediniz, ancak farklı su kütlelerinde farklı balıklar için kullanabilecekleri birçok farklı türde oltalar var. Bu sayede sizi şaşırtan bir hediyeye sahip olmak mümkün değil.

Bunun yerine, ilginizi çeken ve farkında olduğunuz bir konuda hediye seti hazırlamanızı tavsiye ederiz. Açıkçası, sizin çıkarınız için en iyisi olsa da, hediyeyi verdiğiniz kişinin tamamen bağımsız olması bir sorun olmamalı.

2.) Cinsiye’te asla odaklanmayın, kendinizi yeni deneyimlere açın

En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler !
En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler ! 2

Bir erkek için en iyi hediyenin ille de erkeklerin sevdiği erkeksi işleri içerdiğine veya bir kadının romantik kadınsı bir hediye aldığına dair hiçbir kural yoktur. Bu, sizi klişe bir hediye almaya yönlendiren bakış açısıdır. Hediye almak istediğiniz kişinin cinsiyetsiz yönlerine ve zevklerine göre bir hediye olabilir. Bir hizmet veya deneyim sunabilirsiniz. Belki de verebileceğiniz en iyi hediye erkeğe ilk kez pedikür yaptırmamak ya da bir kadına ilk kez bir futbol maçına katılmamaktır, neden olmasın?

3.) Ürünleri yerin’de denemelisiniz veya eğitim

En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler !
En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler ! 3

Giyilen cilde ve takılan yüzüğe saygı artık geçmişte kaldı. Bunun yerine, zamanımızda sosyal medyada paylaşılabilecek deneyimler ve hatta eğitimler günümüzün temel mallarının yerini alıyor. Bir gezi, gezi, çevrimiçi eğitim videosu, dalış dersi, yoga sınıfı veya sakin bir akşam yemeği, not almanız gereken en iyi hediye notlarından bazılarıdır.

4.) Sunum bunu yaparken çok önemlidir !

En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler !
En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler ! 4

Bugün üreticilerin her şeyi çok iyi bildikleri bir gerçek, sattığınız ürünün ambalajının, satın alma işlemini etkilemede net ürün kadar önemli olmasıdır. Bunu bir hediye ile anlattığımızda verdiğiniz hediye paketi en az hediye kadar önemlidir. Bu, hediye paketi söz konusu olduğunda hediye ambalaj kağıdı satın almanın da ciddi bir iş olduğu anlamına gelir. Süslü veya havalı hediye kutuları arasından favori tarzınıza uygun bir kutu seçerek hediyenize başlayabilirsiniz. Hediye kutusu içerisinde konsepte uygun hediye kartı da satın alabilirsiniz. Hediye kartına yazılan en güzel hediye mesajları, hediyenizi kişiselleştirir. Farklı hediyeleri aynı kutuda birleştirerek her hediyeye ekleyebileceğiniz hediye notları, sevdiklerinize hediye alarak ne kadar ilgi ve değer verdiğinizi gösterir.

5.) Çam sakızı çoban armağanı hediyeler hazırlayın !

En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler !
En iyi hediye fikirlerini almak için bilmeniz gerekenler ! 5

El yapımı bir hediyenin, maddi değeri çok geride bırakan ve sevdiklerinize ve arkadaşınıza hediye vermek için ne kadar ilgi ve zaman harcadığınızı gösteren bir hediye olduğunu bilin. Bu bağlamda, ne zaman vaktin olursa, bir kız arkadaşına veya en iyi arkadaşına hediyeler vermeyi düşün. Doğadan topladığınız parçalarla yapacağınız bir dekorasyon, duygularınızı yansıtan kil ile kalıpladığınız bir obje, hatta güzel bir yapboz masası veya üç boyutlu bir mücevher el emeği ile yapılan değerli hediyeler arasında olabilir. el beceriniz olmasa bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.