Üniversite portföyünden geçtikten sonra, meraklı bekliyorsunuz, artık ortalama 4 ila 6 yıl geçirecek şehir hakkında biraz daha fazla bilgiye sahip değilsiniz! Yerleşim sonuçlarında, 10 üniversite ve 150 bin’den fazla öğrencinin nüfusu olan gerçek bir öğrenci olan İzmir’in adını gören 10 üniversite ve 150 bin öğrenci! Çünkü İzmir’de okumanın avantajları oldukça yüksektir. İzmir’de okunacak sayısız güzelliklerin 8’ini listeliyoruz.

1. İzmirinler öğrencilerle iyidir.

İzmir’deki öğrenci, İzmirl ile birleştiği anlamına gelir. Yerel halk – öğrencilerden ayrılma yapmayan izmirers; Öğrencilere karşı çok samimi ve yardımsever bir tutum gözlemler. Öyleyse, İzmir’de, sizi daha fazla bir şey olmak için canlandırabilirsin ve zeytinyağını benimle bir tabak olarak getiren bir tatlılar komşusuna sahip olabilirsin!

İzmir'de okuyacakları bekleyen 8 iyi şey ...

2. Sosyalleşebilmek için, fazla para gerekmez.

İzmir harika bir şehir olmasına rağmen; Metropolis, insan rejimini taşımaz. Öyleyse, cebinizde paranız olmasanız bile, zincirdeki çimlerde olabilirsiniz veya Karijaka’da bir parka serbestçe monte edilebilir!

3. Bornova bağımsız bir alan gibidir.

Ege Üniversitesi’nin ana kampüsü olan Borbova ilçesi bir öğrenci cumhuriyeti gibidir! Kahve çekirdekleri ve satır dizisi çubukları; Bornova, İzmir’deki en esnek yerlerden biridir, bütçe ve neşeye göre mağazalarla.

İzmir'de okuyacakları bekleyen 8 iyi şey ...

4. Hafta sonları her birine tatile çıkabilir.

İzmir’de okumak, herkesin tatile geldiği bir şehirde yaşamak anlamına gelir. Bu nedenle, hafta sonları boğulmuş hissettiklerinde; Kaynak, Kuşadası, Didim olarak sahillere giderken mini tatil yapabilirsiniz.

İzmir'de okuyacakları bekleyen 8 iyi şey ...

5. İzmir’deki yaşam nispeten ucuzdur.

Tarım ve lojistik için Türkiye’nin en önemli merkezleri olan İzmir, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden daha ucuz. Özellikle, kalite ve uygun fiyatlı bir diyet için İzmir’in en iyisini bulamıyorsunuz!

6. Ulaşım oldukça rahat.

Son yıllarda Bornova’ya yol açan metro, İzmir’deki öğrencileri kaçırmaz.

7. Genelde Kültürel Faaliyetler ile İstanbul atamamıştır.

İzmir, konser ve üniversite festivallerinin yanı sıra tiyatro ve opera bale aktiviteleri, sık sık sık görülür. İzmir’de, ilkbahar aylarında şehir genelinde kültürel sanatın faaliyetini bulmak mümkündür.

İzmir'de okuyacakları bekleyen 8 iyi şey ...

8. Kış Gaz Statemi Kış, Şok Yaşamayın

İzmir’de, kısa sürücünün yeterli olduğu ve çok zor olduğu, korkunç doğal gaz faturalarını ısınmak zorunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.