Kültürümüzün en renkli geleneklerinden biri, gelin adaylarının bile satırların acısına ağlamamak için gözyaşı döktüğü kına geceleridir: “Yüksek tepelerde ev yapmalarına izin vermeyin.” . Gelinin düğünden önce; Ailesinin içinde ve çevresinde kadınlarla duygusal bir veda gecesi geçirdiği kına geceleri, artık pek çok farklı temayla bezenmiş bir kız çocuğu için bir “bekarlığa veda partisine” dönüştü. Gelecekteki gelinlerin birçok ünlü ismin ev sahipliği yaptığı kına temalı gecelerde öncülük edebileceği popüler kına gecesi konseptlerini keşfediyoruz:

Geleneksel / Osmanlı Tarzı Kına Gecesi

Osmanlı tarzı kına gecesi, yılların geleneğini geride bırakmak, nostaljik ve görkemli bir gece geçirmek isteyen geleceğin gelinleri için çok uygun bir kına konsepti olabilir. Ayrıca partinizde bir gelinin ihtişamına yakışır bir taht kullanabilir ve onu Muhteşem Yüzyıl serisinden çıkmış gibi görünen kostümler, kronlar ve çeşitli aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Kına törenini tamamlamak için önce nedimenizi giyin, ardından haremdeki sevimli padişahlar olarak akşamın tadını çıkarın ve bol bol hatıra fotoğrafı çekmeyi unutmayın.

Kına geceleri için en uygun konseptler

Hint usulü kına gecesi

Son yılların en popüler ve eğlenceli kına gecesi temalarından biri de Hint tarzı kına geceleri. Bollywood filmlerinde gördüğünüz renk cümbüşünü kına gecenize getirmek, bekarlığa veda partisine veda etmek için harika bir zamandır. Renkli Hint kostümleri, gevşek kumaşlar ve eşarplar; abartılı ve göz alıcı mücevher ve aksesuarların yanı sıra Ellerinizi muhteşem desenlerle süsleyen hint kınası elbette gecenin vazgeçilmez unsurlarından biri olacak.

Kına geceleri için en uygun konseptler

Oryantal parti

Unutulmaz bir kına gecesine uçmak için Shakira’yı hemen bağlayın, çünkü oryantal kına gecesinde oturmak yasaktır! Kına gecesinde takabileceğiniz birçok farklı kına gecesi aksesuarı bulunmaktadır. Bu, kızlar için en eğlenceli aktivitelerden biridir. Geceyi komik özçekimlerle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kına geceleri için en uygun konseptler

Modern Kına Gecesi

Süslü ve sofistike eğlenceyi sevmeyen kızlar arasında, bir yeri kapatıp sonuna kadar “parti” yapmak çok moda. Bu modern kına gecelerinde neler oluyor? Kına töreninden sonra birçok dansa DJ veya canlı müzik eşlik ediyor. Dilekler, gelin adayı için hazırlanmış dilek ağacına / çizelgelerine yazılır. Eğlenceli fotoğraf çerçeveleri arkasında komik fotoğraflar çekiliyor ve tabii gecenin sonunda anılar yaşanıyor. Güzel bir Kına Gecesi hatırasıyla arkadaşlarınızdan ayrılmak istiyorsanız Gittigidiyor.com’da Kına Gecesi Hediyeleri kategorisine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.