Kış mevsimini yaşadıkça bugünlerde yoğun kar yağışı ile donma sıcaklıkları giderek daha belirgin hale geldi. Bulutlu hava nedeniyle günler kısaldı. Artık evde daha çok zaman geçiriyoruz. Ama dışarı çıkmama konusunda endişelenme. Keskin kar yağarken aileniz ve sevdiklerinizle evde yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Bunlardan biri şüphesiz film seyretmek.

Şehir karda iken sıcak çikolata, çay veya nefis bir kahve eşliğinde film izlemek kışın en güzel bölümlerinden biridir. Özellikle oturma odanıza uygun, etkili bir ses ve video sistemine sahip olduğunuzda, filmlerinizin keyfini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Hadi, sıcak içeceklerinizi ve battaniyelerinizi hazırlayın. Daha önce izlemiş olsanız bile tekrar görmeyi seveceğiniz makaleyi unutturacak, bol karlı 5 filmi yuvarladık.

Kışın severek izleyeceğiniz en güzel 5 film !
Kışın severek izleyeceğiniz en güzel 5 film ! 1

Fargo (1996)
Yönetmen Joel Coen, Ethan Coen
Oyuncular: William H.Macy, Frances McDormand, Steve Buscemi
Tür: Suç / Gerilim

Yakın zamanda bir televizyon dizisine uyarlanan Coen kardeşlerin klasiği Fargo, babalarından büyük bir fidye almak için karısını ve iki eski suçluyu kaçıran araba satıcısı Jerry’nin hikayesini anlatıyor. In-law ve olayları araştıran cesur şehir polisi Marge. Karlı American Midwest’teki heyecan verici gerilim sizi koltuğunuza getiriyor.

O Şey (1982)
Yönetmen John Carpenter
Oyuncular: Kurt Russell, T.K. Carter, Wilford Brimley
Tür: korku

Kuzey Kutbu’nun donmuş arazisinde, bilim adamları uzaydan gelen gizemli bir “şey” bulurlar. Gizemli varlık, Amerikan araştırma ekibine sızar ve ardından gizemli olaylar ve acımasız ölümler ortaya çıkar. Soğuk kış mevsiminde çekilen film, sinema tarihinde kült seviyeye ulaşan en önemli filmlerden biridir.

Bugün Aslında Dündü (1993)
Yönetmen Harold Ramis
Başroldekiler: Bill Murray, Andie MacDowell, Stephen Tobolowsky
Tür: Fantastik Komedi

Weathercaster Phil ve iş ortağı Rita, geleneksel Kış Groundhog Günü kutlamaları için Pennsylvania’ya gönderilir. Bu popüler olmayan görev Phil’in kabusu olur. İnanılmaz bir şekilde Phil her gün aynı gün yaşıyor ve kaderinin karısına sahip olmak için aynı gün farklı yaşayarak bu durumdan yararlanıyor.

Uçurum (1993)
Yönetmen: Renny Harlin
Başroldekiler: Trey Brownell, Sylvester Stallone, Michael Rooker
Tür: Aksiyon / Macera

Gabe, talihsiz bir kazada arkadaşının ölümünden kendisini sorumlu tutup emekli olduktan sonra, yıllar sonra dağda mahsur kalan bir grup dağcıyı kurtarmak için kurtarma ekibine yeniden katılır. Gabe’in bir savaşın ortasında olması çok uzun sürmez. Rocky Mountain filmi, aksiyon dolu sahneleriyle sizi ekranda tutacak.

Evde Tek Başına (1990)
Yönetmen: Chris Columbus
Oyuncular: Macaulay Culkin, Catherine O’Hara, Joe Pesci
Komedi türü

Ailesi tatildeyken yanlışlıkla oğlu Kevin’i evinde unutur. Durumu geç fark ederler, ancak çeşitli aksaklıklar nedeniyle Kevin ile iletişim kuramazlar. Bu sırada evde yalnız kalan Kevin, mahallesinde gizlenen iki hırsıza karşı yaramazca kurduğu tuzakları kullanarak evini savunacaktır. Yılbaşı gecesi kar altında geçen film, ailece izleyebileceğiniz sıcak bir komedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.