Parti temanız üzerinde çalıştığınız zaman dilimi ne olursa olsun, bu yılın ayrıntılarına aşina olmalısınız. Örneğin 70’li yıllarda sizi hayata geçiren bir ev partisi, 80’lerin partisinden farklı ihtiyaçlar yaratacaktır. 70’lerdeki partinizde birçok çiçek şekli, bol elbise ve yuvarlak şekiller bulacaksınız.Renkli aksesuarları kullanabilirsiniz. 80’lerin çılgın ruhunu hatırlamak istiyorsanız, göz alıcı bir disko topu ve avizenizin yerine asabileceğiniz neon renkli kıyafetler bir anda ruh halinizi değiştirebilir. Müzik seçiminde araştırmacı olmaya yardımcı olur. Her dönem için hareketli dans parçalarının listelerini yapmak işinizi çok daha kolay hale getirecek.

Ev partinizi birlikte hayal edelim. Hepsi eski kıyafetler giymişti, daha da hafif olan kadınlar birkaç ton kızardı, erkeklerin bacakları kısaltıldı, ayakkabılar rugan ve partide müzik vardı. Müziğe odaklanalım ve nereden geldiğini anlamaya çalışalım. Yoluna ne çıkarsa çıksın, beğendin mi? Bilgisayardan açılıp 7 + 1 hoparlöre bağlanan son zamanların en popüler şarkılarından biri mi, yoksa bir plak çaların cebinde hafif çizik ama çok samimi bir sesle bir vinil plak mı? Plak çalar dediğin şeyi düşünmek istiyoruz. İlk önce sağlam bir döner tabla bulun.

Retro konsept ev partisi için nerlere ihtiyacınız var?
Retro konsept ev partisi için nerlere ihtiyacınız var? 1

Detaylar fark yaratır

Dekor, eğlenceli kıyafetler, misafirleri memnun edecek bir müzik listesi ve lezzetli ikramlar her ev partisi için vazgeçilmezdir. Ancak unutulmaz bir retro parti için bu yeterli olmayabilir! Her ayrıntıya özen gösterdiğiniz retro bir ev partisi sayesinde yıllarca harika bir ev sahibi olarak arkadaşlarınızın kafasında yer edinebilirsiniz. Örneğin parti sırasında misafirlerinizden düşmeyecek bardakları, her bir bardağın bir anı haline gelmesi için partinin adı ve tarihinin yazılı olduğu neşeli etiketlerle süsleyebilirsiniz. Parti konuklarınızı normal bir e-posta veya mesajla davet etmek yerine, onlar için özel davetler tasarlayabilir ve onlara postalayabilirsiniz. Yani retro partiniz başlamadan önce konuşulacak!

Yaratıcı ol

Profesyonel bir parti sunucusu olmayabilirsiniz, ancak bu retro konseptli muhteşem bir ev partisi yapamayacağınız anlamına gelmez! Biraz yaratıcılıkla yüzlerce dolarlık kulübün parlak atmosferini evinize getirebilirsiniz. Harika ev partisi fikirleri bularak ve işe başlayarak başlayabilirsiniz. Her müzik zevki farklıdır. Olmalı. Retro ev partileri ve nostaljik eğlence söz konusu olduğunda, sadece size veya partideki bir kişiye hitap eden plaklar yerine biraz deneyim kazanmak ve herkes için konuşan müziği seçmek en iyisidir. Örneğin, biz onlara kraliçe diyoruz çünkü onlar asla bu kadar nostaljiyle modası geçmeyen bir grup. Türkçe’ye alternatif olarak Humeyra, Yeliz, Nil Burak gibi bir zamanda iz bırakan kişileri tercih edebilirsiniz. Bu detayları düşünürseniz başarılı bir nostaljik DJ olabilirsiniz.

Retro konsept ev partisi için nerlere ihtiyacınız var?
Retro konsept ev partisi için nerlere ihtiyacınız var? 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.