Tıpkı mevcut zihin durumunuzu yansıtan, ruhunuzu besleyen, kendinizi daha iyi hissettiren veya duygularınızı tercüme eden müzik gibi kitaplar da öyle. Efsanevi kahramanlarla özdeşleşen, baş edemeyecekleri sorunları kitaplara daldırarak çözen hayalperestlerin ruh hallerine ve kelimelerin büyüsüne inanan herkese uygun kitap önerilerimiz var!

Kötümser yazarlara: iyi hissetme sanatı / Mark Williams

Herkesin çaresiz olduğu ve çıkış yolunu göremediği zamanlar vardır. O kötü anlar için tıp gibi olacak bir kitap olan “İyi Hissetme Sanatı”, gerçekte mistik meditasyon geleneklerini ve bilişsel terapi tekniklerini birleştirerek mutlu olmanın o kadar da imkansız olmadığını hatırlatıyor.

Aşka inancını yitirenler için: Kürklü Madonna / Sebahattin Ali

Aşk hikayelerinden biri olan Türk edebiyatı kültü ve yazıldığı 70 yıla rağmen hala yeni bir kitap olarak dikkat çeken satıcıların en çok Türklerinden olan Raif Bey, bu müthiş romanı Raif Bey’in ustaca işledi. Alan Yerine Maria Tozu Arasında Bulunan Bitmemiş Aşk Hikayesi okumak için harika bir kitap.

İstanbul aşıkları için: Kafamda bir nadide / Orhan Pamuk

Orhan Pamuk’un 1960’ların başından 2002’ye baş kahramanı Mevlüt Karataş ve çevresinin ağzından bir “İstanbul hikayesi” anlatan son romanı Aklımdaki Bir Tuhaflık’ı okurken en nostaljik anları en sevdiğiniz anlarda yaşayacaksınız. Kent. . Pamuk’un 6 yılda yazdığı bu romanı okumak, aynı anda dürüst bir film izlemek kadar eğlenceli.

Okurken gülmek isteyenler için: Eşinizle konuşun / Şebnem Burcuoğlu

Gülmeyi ve eğlenmeyi bırakamayanlar için; Mizah olmadan yapamayanlar için komik kitap önerilerine ihtiyaç var! Kısa süre önce kitaptan uyarladığı filmiyle sinemalarda yer alan “Talk to Your Husband” evlilik hikayelerine giden komik yolu ile “Stay At Home” sendromunun ince dalgasını kesiyor.

Sıradışı için: Yıldızlararası Bilim / Kip Thorne

Gişe rekorları kıran Interstellar’ın seni böldüğünü görmedin mi? Devam et! Hollywood’un önde gelen bilim kurgu filmlerinin çoğunda bilim danışmanlığı yapan ve konsepti tanıtan Kip Thorne’un bu kitabında, yıldızlararası yolculuk, uzay-zaman yolculuğu ve teorisi gibi birçok sorunuzun yanıtını bulacaksınız. bilimkurgu. “Wormhole” dan o harika filmlere paralel evren.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.