Üniversiteye ulaştıklarında, farklı türden öğrencilerle tanışırlar. Bazıları doğrudan liseden, bazıları birkaç yıl sonra bir araya geldi, bazıları uzun bir mola verdikten sonra okula döndü. Bazıları yüksek derecelendirmeleri tercih ederken, diğer aşırı popüler çevreler, çoğu zaman çalışmayı tercih eder. Bu kişiliğe bağlı, zarif bir tarzınız. Üniversite Üniversitesi Üniversitesi Üniversitesi’nin tanımlanması, bu bulma sürecidir. Üniversite hayatı, şu ana kadar hayatınızda daha fazla sorumlu özgürlük sağlar. Neyse ki, üniversiteler bunun farkındadır ve kim olduklarını bulmak için deneyimler sunar.

Hedeflerinizi hayal edin ve hayatınızı dengeleyin.

Hedefleri değerlere ve karaktere göre değişir. Bazı insanlar birçok arkadaşın amacını yapar, bazı hedeflerden bazıları bütçeyle ilişkilendirilir … Amaçlarının ne olduğunu bilmek önemlidir, hedeflerinin neler olmadığını bilmek önemlidir. Hedeflerinizi belirlemek için vicdan ve beyin fırtınası gibi teknikleri kullanabilirsiniz. Hedeflerinizi listeleyin, öncelik sırasını belirler ve harekete geçer.

Bakiye, hedeflerine ulaştığında zamanını nasıl yönettiği konusunda. Hiçbirimizin her şeyi yapması için zamanımız yok, önceliklerinizi belirlemelisiniz. Kararların bir kısmı çok zor olsa da, dolandırıcılık yaşamamayacak kadar dengeyi hayatınıza koymanız gerekir.

Üniversite öğrencisi olarak nasıl yaşarsınız?

Nerede yaşayacağına karar ver

Üniversite standartları, devlet veya özel yatak odaları veya kampüsün dışındaki bir ev … bir üniversite hayatında kaldıkları yerlerin istediklerine bağlıdır. Yatak odaları güzel, ama herkes için değil. Kalabalık, yüksek sesle, gizlilik daha azdır; Ancak, çok güler yüzlü ortamlar, arkadaşlarınızı uzun yıllar kıramayacağınız için alacaksınız. Birlikte çalışmak istiyorsanız, iş üreticilerinizi bulmak için idealdir. Yatak odaları ayrıca spor salonu, yemek odası ve çalışma alanı gibi hizmetler sunmaktadır.

Evde kalmanın en büyük faydaları özgürlük ve mahremiyettir. Bir alana sahip olmak paha biçilmez bir hikaye. Yaşadıkları bölgeyi seçin. Yemeğini kendin kurtarabilirsin. Ancak, arkadaşlarınızdan uzak durmak istemiyorsunuz ve temizlikten hoşlanıyorsanız, evin sizin için tercih edilen bir seçeneği olmayabilir.

Bütçe

Üniversite hayatında meydana gelen en büyük zorluklardan biri parayı iade etmektir. Hedeflerinizi yaptığınızda paranızı kazandığınızda öncelikleri belirlemek önemlidir. Saatinizi kaydetmek için ikinci nesnelerden seçebilirsiniz veya üniversitelerde Gidijidyor Üniversitelerinde satın alabilirsiniz. Ek gelir veya yarı zamanlı çalışma için bursları kullanabilirsiniz.

Üniversite öğrencisi olarak nasıl yaşarsınız?

Ulaştırma aracınızı seçin

Rahatlığınızı seviyorsanız ve dışarıda zaman geçirirseniz, geç saatlere kadar bir araba sizin için uygundur. Ancak önce gaz ve park yeri dikkate almalısınız. Toplu taşıma araçlarının kullanımı en ucuz seçeneklerden biridir. Çevre ile canlısınız, yolda taşıma için bisiklet seçebilirsiniz. Ancak, trafiğin meşgul olduğu yerde yaşarken sadece kısa mesafeleri kullanın. Birçok küpede kurulmuşsa, arabadan çok daha az yakıt olan bir motosiklet taşıma aracına sahip olabilirsiniz.

Hayatta karışım; Kampus Direktifi hakkında bilgilendirilmek, hobilerini çevir, tutkularını keşfedin, hobilerini keşfedin, hobilerini keşfedin. Ziyaret edebileceğiniz her etkinlik ile temasa geçin.

Üniversite öğrencisi olarak nasıl yaşarsınız?

Sağlığınızı düşünün

Ailelerinden ayrılırken, hastaları ihlal ediyorlar; Ama sorun değil. Arkadaşlarınızın desteği yeterli olacaktır. Etkinliğe etkinliğe geçerken sağlığınızı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.