Hepimizin amacı güzel ve sağlıklı bir yaş alır. Bu nedenle, konu güzellik ise, daha fazla ve daha fazlasını istiyoruz. Kozmetik endüstrisi, bir an ise boş olmadığını biliyor. Yaşlanma Karşıtı Kremler, Besleyici Kulaklar, Temizlik Soyucuları … Onlar hakkında yeterli bilgiye sahibiz? İşte bazı önemli detaylar.

1. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, en etkili yaşlı ürünler güneş koruyucu ve hidrasyondur.

2. A vitamininde trinininin ailedeki bir madde olduğu açıktı ve reçeteli ürünlerde trininin ince kırışıklıkları, pigment noktalarını ve cilt kusurlarını azalttı. Bazı bakım ürünlerinde, A vitaminiden türetilen retinol de benzer bir fonksiyona benziyor, ancak ürün formülündeki ürün nemlendiricileri gibi görünüyor.

3. Alfa-hidroksi AIST (AH), ölü hücreleri cildin üst tabakasında temizleyerek ve ince çizgileri azaltarak daha yumuşak bir görünüm sağlama potansiyeline sahiptir. Cilt bakımı için ürünlerde kullanılan AHA altında glikolik asit, laktik asit ve malisik asit.

4. Glikolik asit, hidrokinon, B3 vitamini, C vitamini ve siyah noktalar ve cilt lekeleri içeren tokik asit ürünleri.

5. Bakım ürünlerinin önerilen düzenli toplamı kullanmalıdır. Önerilen miktardan daha fazlasını kullanırsanız, aktif bileşenler cildinize ürünün formülünde zarar verebilir.

6. Dermatolog olmadıkça, cildinize yanma veya cildinize düşme hissi veren ürünlerin oluşturulmasını dinleyin.

7. Kullandığınız kullanılmış öğelerin miktarını sınırlayın. Çok sayıda kozmetik ürünün kullanımı cildinizin tahrişine yol açabilir.

8. Hızlı etkilerin yanı sıra, bakım ürünlerinin etkisini tanımak için genellikle altı hafta arasında beklemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.