2015 yazının öne çıkan trendlerinden “paslı gözler” bronz renkte metalik farlarla gözlere derinlik katıyor. Etkileyici bakışlar biraz soğuk, gizemli ve çekici bu renklerle tanışmaya ne dersiniz? İşte model Eve Smith’in öncülüğünü yaptığı bu makyajın püf noktaları…

Hazırlık

İlk adımda yüz ve boyun bölgesinin ışıltısını artırmak için nemlendiriciye ihtiyacınız var. Clinique Dramatically Different, cildin nem tutma kapasitesi arttırma özelliğiyle uygun bir seçim. İkinci adımda her makyaj stilinin olmazsa olmazı kapatıcı ve fondötenler var. Baza Maybelline Affinitone veya L’Oreal Paris True Match fondöten, göz altlarına Clinique All About Eyes önerimiz. Max Factor Panstik 96 kapatıcı ise kusurları gizlemede uzman. Öneri: Kapatıcının ten renginizin tonuna uygun olmasına özen gösterin.

Işıltı

Makyajınızın can alıcı noktalarından biri kilit bölgelere ışıltı kazandırmak. Elmacık kemikleri, burnun üst kısmı ve kaşın altındaki bölge ne kadar aydınlanırsa o kadar iyi! Artistry Ideal Radiance aydınlatıcıyı deneyebilirsiniz. Sadece aydınlatıcı almanın yanında Physician’s Formula’nınki gibi allık ve aydınlatıcı bir arada ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Paslı gözler

Sıra geldi gözlere… Paslı gözler için kırmızı tonlarında bir göz farına ihtiyacınız olacak. Bloosoms veya L’Oreal Paris Color Riche Quad Rose göz farını tüm göz kapağınıza yayılacak şekilde sürün. Ardından üstüne gölge katmak için ince bir tabaka ışıltılı kahverengi far sürün. Göz kapağındaki işlemi kahverengi Jane Iredale Liquid Eyeliner ve siyah L’Oréal Paris Volume Million Lashes maskara kullanarak bitirin.

Şeftali dudaklar

Dudaklarda sadece uçuk şeftali tonlarında renkli bir dudak parlatıcısı yeterli. Bunun için Lancome Gloss in Love iyi bir seçim. Son adımdaysa ihtiyacınız olan tek şey pembe bir allık. Makyajı ortaya çıkarmak için elmacık kemiklerine yine aynı tonlarda allık sürebilirsiniz. Yves Saint Laurent Coeur de Lumierepe, Maybelline Affinitone 73 ve L’Oreal Paris True Match Rose allık ideal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.