Kış lastik uygulaması 1 Nisan’da sona erdi. Yaz lastiklerine neye dikkat etmeliyiz?

İpliğin derinliği çok önemlidir: Kış lastikleri geçtiğinde saklanan yaz lastik dişlerinizin derinliğini kontrol etmelisiniz. Dişin derinliği 1,6 mm’den az olmamalıdır. Daha az diyet derinliği olan lastikler 1,6 mm olarak yenileriyle değiştirilmelidir, çünkü frenleri, fren mesafesini, yakıt tüketimini kullanmak için olumsuz sorunların kullanılması mümkün değildir.

Dikkat, yaz lastiklerinizi seçerken bunlar dikkat !Düzensiz aşınmalara dikkat: Yaz lastiklerinizin diş, topuk, yanak ve sırt kontrollerini yaptırmalısınız. Lastiğinizin herhangi bir noktasında görülen düzensiz aşınma, delinme, yıpranma ve yırtılma benzeri özürler uzmanları tarafından incelenmeli ve alınacak karara göre uygulama yapılmalıdır.

Aracınızın zamanı: Yaz lastiklerinizin ilgili iklim değerleri üzerinde şişirip şişmesi olup olmadığını kontrol edin. Aracınızda aracınızda önerilen doğru ve makul havayı basmanız / silmelisiniz. Doğru lastiğin yeterli havayla daha verimli çalıştığını unutmayın. Yüksek hava lastiğinizin arkasının ortasında, düşük hava, lastiğin arkasının arkasının yanlarında anormal aşınmaya yol açar ve lastiğinizi önceden değiştirmek zorundadır.

Dikkat, yaz lastiklerinizi seçerken bunlar dikkat !

Denge ayarı: Her zaman lastiklerinizin telafi ayarlarına sahip olmalısınız.

Lastiği takma: Lastiklerinizi aracınıza yüklerseniz, gömülü küpeleri daima gözlemlemelisiniz ve sızdırmazlığı doğrulamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.