Honda, “daha düşük yakıt tüketimi – 24 Avrupa ülkeleri” adlı Guiness Records kitabına girdi.

Fergal McGrath ve Julian Warren, 1 Haziran 2015 tarihinde Honda’nın Avrupa Ar-Ge ekibi tarafından 24 Avrupa ülkesiyle seyahat etti ve 25 Haziran 2015 tarihinde başlangıç ​​noktalarına geri döndü. Toplam 13 bin 498 km’lik bir ekip. Civic Tourer 1.6 I-Dectec tankı 9 kez tüm seyahat, her kampa yaklaşık 1500 km, elde edildi. Tüm rota boyunca her iki darbeli de araçta bulunur ve 25 gün boyunca yaklaşık 600 km, arabayla 7.5 saat. Honda Civic Tourer 1.6 Orijinal 2,82 lt / 100 km olan I-DTEC, gerçek yaşam koşullarında ortalama bir rota olan 2,82 lt / 100 km değeri olan fabrika verileri yüzde 25’tir.

Hondanın efsane yakıt tüketimi !

Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC, bu değerle Guiness Dünya Rekoru Kitabı’nda ‘En Düşük Tüketim – 24 Avrupa Ülkesi’ başlığı altında resmi olarak kaydedildi. Her ikisi de amatör sürücüden oluşan ekip, basit ama son derece etkili; doğru rota planlaması, ani fren veya gaz kullanmadan, sakin sürüş, yol şartlarını önden okuma ve değerlendirme, gereksiz ağırlık taşımama ve aracın her zaman bakımlı olmasını sağlamak gibi ekonomik sürüş teknikleriyle herkesin tutumlu araç kullanabileceğini gözler önüne serdi.
Kural gereği rekor denemesinde seri üretim bir araç kullanıldı ve bir avantaj elde etmek üzere araç üzerinde herhangi bir değişiklik veya modifikasyon gerçekleştirilmedi. Aracın kontrolleri sürüş öncesinde yapıldı. Yine olası bir ağırlık avantajının önüne geçmek üzere her seferinde yakıt dolumu -depo miktarı kadar- tam dolum gerçekleştirilirken yakıt ikmali resmi akaryakıt istasyonlarında yapıldı. Ayrıca kural gereği lastik hava basınçlarının da fabrika değerlerinde olması sağlandı. Rota, sürüş süresi ve sürüş mesafesi gibi bilgileri sağlıklı bir şekilde kayıt altına almak üzere test için kullanılan Civic Tourer 1.6 i-DTEC, yeni nesil bir araç takip sistemi ile donatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.