Ferrari, 1050 hp FXXK hibrit hiper otomobilini Abu Dabi’de tanıttı …

Ferrari FXX K, markanın ilk hibrit otomobili olan LaFerrari temel alınarak geliştirildi. Otomobilin adındaki K, kinetik enerji geri kazanım sistemi olan KERS’i temsil ediyor. Ferrari temsilcileri, FXX K’nin temel amacının “markanın teknik gelişmelerini keşfetmek” olduğunu söylüyor. Toplamda maksimum 1050 hp çıkışa sahip olan otomobilin ürettiği gücün 860 bg’si V12 motordan, 190 bg’si ise elektrik motorundan elde ediliyor. Hibrit sistem 1050 hp ve maksimum 900 Nm tork geliştirir.

Ferrari, LaFerrari’nin bu özel hiper otomobil projesi için kullandığı 6.2 litrelik V12 motorun beygir gücünü artırmak için bazı değişiklikler yaptı. Motorda artık yeni eksantrik milleri ve hidrolik yerine mekanik supap kaldırıcıları olan modifiye edilmiş bir supap dizisi var. Emme manifoldu da yeniden tasarlandı ve özel bir cilalama işlemi uygulandı. Ayrıca egzoz susturucuları çıkarıldı.

Optimize edilmiş HY-KERS sistemine gelince, sürücünün dört farklı mod arasından seçim yapabileceği bir kontrol ünitesi eklendi. Sınırlı sayıda turda maksimum performans elde etmek için “Qualify” modu, “gücün sürekliliğini” garanti etmek için “Long Run” modu, maksimum torku hemen oluşturmak için “Manual Boost” modu ve “Quick Araç aküsünü daha hızlı şarj etmek için “” şarj edin.

Tasarım açısından, araca önde çift profilli bir rüzgarlık ve standart araba ayırıcıdan 30 mm daha alçak daha büyük bir ayırıcı hakimdir ve ayrıca yeni kapı eşikleri içerir. Arabanın arkası kaldırıldı; Kıç tarafının her iki yanındaki kanatlar sadece bastırma kuvvetini artırmakla kalmaz, aynı zamanda araca etkileyici ve benzersiz bir görünüm kazandırır. Bu tasarım değişiklikleri, bastırma kuvvetini% 50 artırmak için tasarlanmıştır ve FXX K, standart LaFerrari tarafından 200 km / s’de üretilen 230 kg bastırma kuvvetine kıyasla 540 kg bastırma kuvveti üretir. Şerit odaklı otomobilin en hızlı tur sürelerine ulaşması için İtalyan üretici, FXX K’da yatay, dikey ve radyal atalet, sıcaklık ve basıncı ölçen sensörler ve Pirelli yarış lastikleri kurdu.

Fiyatı ve adet sayısı henüz açıklanmayan Ferrari FXX K’nin üretimine önümüzdeki yıl başlanacak. Otomobil, özel Ferrari müşterilerine sunulacak ve İtalyan üretici, önümüzdeki iki yıl boyunca bu müşterilerle bir test programı uygulayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.