Koşu bandı, egzersiz bisikleti ve step tahtası … Bu süper üçlü ile fazla kilolarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün!

Kilo vermek için hayatınıza düzenli egzersiz yapmak en az takip ettiğiniz diyet kadar önemlidir. Özellikle kardiyovasküler egzersiz hayatınızın bir parçası olmalıdır. Bize güvenin, kilo verme! Evde sahip olabileceğiniz kardiyo ekipmanları ile bu mümkün. Koşu bandı, sabit bisiklet ve koşu bandı ile tatilde kilo vermenin bazı yolları.

1.) Koşu bandı ile kondisyon

Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları !
Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları ! 1

İlk olarak, koşu bandında nasıl kilo verileceğine dair ipuçları veriyoruz. Aleti en verimli şekilde kullanmak ve en fazla kaloriyi yakmak için önce iki dakika, ardından üç dakika koşun. Bu nehirde yürüdüğünüzden emin olun. Aynı zamanda koşu bandında koşmak kalori yakmaya yardımcı olur ve bacak ve kalça kaslarını güçlendirir. Eğimi bir veya iki dakika boyunca% 2 ile% 4 arasında tutabilirsiniz; Hızını 0,1 veya 0,2 azaltabilirsiniz. Ardından eğim modundan çıkıp aynı anda koşunuza devam edebilirsiniz. Bir koşu bandı için başka bir öneri de onu karıştırmakta tereddüt etmemektir. Uyarı; Maksimum kalp atış hızınıza yakın çalıştığınızda, daha kolay yorulursunuz. Yavaş çalışıyorsa, iş çok uzun olacaktır. Dolayısıyla karıştırma süreleri; Bazı günlerde 20 dakika ile yarım saat arasında, diğer günlerde bir saat koşu yapmak ideal olabilir.

2.) Bisiklet ile kondisyon

Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları !
Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları ! 2

Evde egzersiz bisikleti kullanırken bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri bisikleti aşırı efor sarf etmeden nasıl kullanacağınızdır. Çünkü kendinizi çok zorladığınızda, vücudunuz aerobik solunumdan anaerobik metabolizmaya ve enerji harcamasına geçer ve bu nedenle kas hücreleri yağ yakmak yerine kasları yakmaya başlar. Hızlı pedal çevirmek yerine yavaş ve yavaş egzersiz yapın. Son derece iyi bir kardiyo makinesi olan sabit bisikletler, haftada 3-4 gün, günde 45 dakika kullanıldığında yaklaşık iki bin kalori yakılmasına yardımcı olabiliyor.

3.) Step tahtası ile kondisyon

Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları !
Evde kardiyo makineleri ile kilo vermenin yolları ! 3

80’li yıllarda ve hayatımızda hala ünlü olan adım egzersizleri, kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Bir koreografi ile inip çıkmaktan oluşan bu spor, en popüler kardiyovasküler egzersizlerden biridir. Oldukça dinamik bir egzersiz olan adımda tüm kaslarınız çalışıyor, çok enerji tüketiyorsunuz ve tabii ki çok çabuk yağ yakıyorsunuz. Doğru yapılırsa saatte 500 kalori yakan kademeli hareketler minimum 30 dakika maksimum 45 dakika yapılmalıdır. Egzersizler arasında ara verin ve öncesinde ve sonrasında biraz esneme yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.