Temel kurallardan biri, sağlıklı ve eşleştirilmiş bir vücudun diğerinin ekiminde düzenli olarak beslenir. Özellikle kalori kurtulmak istiyorsanız, spor yapma şansınız olmadığını hatırlıyoruz. Tabii ki, konu da sporu kabul edebileceğiniz için de önemlidir. Kısa bir süre içinde veya zaman içinde yakan birçok kaloriniz var mı ve sporun tadını çıkarıyor musunuz? Sizin için en uygun olanı seçerek, önerilerimizi kulaklara, kaç kalori kaydetebilirsiniz.

Hangi Spor Kaç Kalori ...

Açık hava etkinlikleri

Her şeyden önce, kendinizi kapalı alanlarda örtmek, bisiklet sürmek yerine, koşu yapmak ya da doğanın yürüyüşüne gitmek için! Saat zaman zamanının yarısı ile yaklaşık 450 kaloriyi yakabilirsiniz. Bisikletle 300 ila 400 kalori harcamak da mümkündür. Ancak, dış spor sırasında sezona göre giyinmeye dikkat etmelisiniz.

Spor takımı

Yalnız spordan hoşlananlar değilseniz, bazı arkadaşlar bulabilir ve bir basketbol oyunu yapabilirsiniz. Tenis, masa tenisi veya voleybol oynayabilirsiniz. Basketbol’a göre, 200 ila 300 kalori yarım saatte yakıldığında tenis ve masa tenisinde neredeyse aynı kalori olabilir. Amatör voleybol turnuvası 1 saat içinde 300 kalori harcanabilir.

Spor odası

Spor disipline girmek için bir spor merkezi ile ilişkilendirilmek istiyorsanız, geçiş, aerobik gibi aktivitelerle kalori de yakabilirsiniz. Buna ek olarak, grup motivasyonun iyileştirilmesiyle ilgilidir, sporda sosyalleşmenizi sağlar. Aerobik bir aerobik oturumda yaklaşık 480 kalori dahil olmak üzere yakılan kalori miktarını artırabilirsiniz. Ancak, birçok sıvı tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sporları sevmiyorsanız bile, evde yapacağınız bazı aktivitelerle birlikte kalorileri yakabilirsiniz. Örneğin, yarım saatlik dans eden 75 kalori yakabileceğinizi söylerseniz nasıl hissedersiniz? İp atlamasının sadece 15 dakika içinde yaklaşık 200 kaloriyi yakabileceği en basit ve en hoş aktivitelerden biri. Yeterli hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.