Soğuk kış aylarına daha rahat sahip olmanızı sağlayan bir aktivite varsa, şüphesiz orman ve dağ bölgelerinde yapılacak olan sürüşlerle oksijenle saklanır. 10 farklı rota, sizin için topladığımız yürüyüş parkurlarının eşsiz bir görüntüsünü memnuniyetle karşılamak için ulusal ve yabancı trekking sevenleriyle Türkiye’de trekking yapılabilir.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz.

Muğla Fethiye ve Antalya Konyaaltı arasındaki bu 509 km uzunluğundaki rota, dünyanın en uzun trekking yollarından biri olarak bilinir. Genel bir kural olarak, yaz aylarında en yoğun deniz turizmidir, bu bölge, havanın ılıman olduğu kışın trekking için eşsiz bir varış noktasıdır. Eski kaskların ve yeşilliklerin ilgi çekici yerleri nedeniyle bu rota çok mavi ziyaret edilmelidir.

Belgrad Ormanı.

İstanbul’un haftasonunun haftasonunun vazgeçilmez bir yönü olan Belgrad Ormanı, yılın her zamanına gitmek için ideal yürüyüş parkurları olan trekking sevgililerini ağırlıyor. Trekking sevenler için 6 bin 200 metre kule hiking keyfi için ideal bir adres ve kolay yürüyüşlerin tadını çıkarın!

Kaz dağları.

Gans Mountain Mountain Milli Parkı, çam ormanları ve en yüksek gökyüzü tavsiyesine uzanan derin boğazları olan profesyonel trekkinat meraklıları için özel rotalardan biridir. Türkiye oksijen tankı, tüyler, şelaleler ve pek çok tepe olarak da bilinen Kaz Dağları, macera için ideal bir varış noktasına meydan okumak için kısa yürüyüşlerle birkaç saat süreyle birkaç gün sürer.

Doğanın en güzel bölgelerinden biri, Capadocia, Vadey, Peri Şömine ve Kaya Yerleşmelerinin yanı sıra trekking sevenlerin vazgeçilmez adreslerinden biri! İhlara Vadisi Vadisi, Valle del Valle del Valle, Valle Del Valle, Valle del Valle, Devrent Valley, Devrent Vadisi ve Talter Vadisi.

Nehice ormanları.

Nehice’in zengin bitki örtüsüne sahip ormanları Safranbolu’ya 40 km uzaklıktadır. Yürüyüş vadilerine adapte olan ormandaki üç kategoriye giren yürüyüş rayından 292 km uzunluğundaki dağ bisikleti rotası var.

Dünyanın en eski yerleşimlerinden birini barındıran Hitit WEG, birçok farklı uzunluk ve zorluk içeriyor. Eski kaskları görmek için unutulmaz bir deneyime sahip olacaksınız, geziler ve bisikletler için parkurları taşıyan yollardan binlerce yıl önce binlerce yıl önce.

Niğde’yi Kayseri’ye bağlayan Aladağlar, genellikle yazın en sevilen yollardan biridir, ancak teknikte uzman kişilerce her yıl ziyaret edebilirsiniz. Rotadaki şelaleler de görmeyi hak ediyor.

Ficker.

Rize’de, en sevdiği doğa yürüyüşçü alanlarından biri, özellikle Palovite Vadisi’nde büyüklükte. Ancak, alan kışın profesyonel cihazlar gerektirir.

İstanbul yakınındaki doğa sevenlerin çıkarını elde etmek için başka bir yön de güzel bir kasabadır. İstanbul Yakınındaki Kasaba Çatka, her yaştan seven insanlar için ideal bir bölgedir. Buradaki uçurumlar ve mağaralar, görülmesi gereken noktalardan geliyor.

Aromas

Toros’un en önemli trekking rotalarından biri olan Beydağleri, yılın en önemli trekking rotalarından biridir, doğanın tüm güzellikleri Cerküru Vadisi, Soğuk Çam Ormanı ve Tahtali Güzergahını sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.