90’lı yıllarda hayatımıza giren patenler de artık çok moda. Artık hava ısındığında, patenlerinizi giyip parkta veya sahilde gezintiye çıkabilirsiniz. Ayaklarınızı yerden kaldıracak pateni ilk kez yapıyorsunuz. Dört tekerlek üzerinde otururken dikkatli olmaya yardımcı olur. Özellikle beton zemine düşerseniz eklemlerinizi yaralayabilir veya ciddi şekilde yaralanabilirsiniz. Peki kayarken nasıl giyinmelisiniz? Senin için paten nedir? Bu makaledeki her şey.

Sizin için en iyi pateni seçin

Ayaklarınızın rahat olduğu, ayaklarınız ve ayak bilekleriniz için iyi destek ve desteğe sahip bir paten seçmelisiniz. Paten ayağınıza çarpmamalı veya çok sıkı olmamalıdır. Serbest hareket edebilmeli ve kolay kontrol edebilmelidir. Güvenlik açısından da mükemmel olmalıdır. Lastik tekerlekler bağlanmamalı ve beton zemin üzerinde düzgün bir kayma oluşturmalıdır. Alışveriş sitelerinde Cadde’de Macroblade ve Spark gibi güvenilir paten markalarını bulacaksınız.

Spor kıyafetleriniz rahat olmalı, terletmemelidir.

Kaydırmada çok fazla enerji kullanacaksınız, yorulacaksınız ve terleyeceksiniz. İçi rahat olan ve vücudunuzu tonlamayan spor kıyafetleri giydiğinizden emin olun. Pamuklu / terden yapılmış giysileri tercih edin. Örneğin, nefes alabilen bir tişört ve şort, bir eşofman üstü ve yedek tişörtler bulundurun, böylece üşüdüğünüzde üşümezsiniz.

Önce ısınma hamlesi!

Siz süzülürken tüm vücudunuz çalışacaktır; Üst ve alt vücudunuzdaki tüm kasları çalıştıran paten kaymadan önce ısındığınızdan emin olun. Bacaklarınızı ve vücudunuzu uzatın ve antrenmana hazırlanın. Isınmadan egzersiz yaparken yaralanmaların yaygın olduğunu hatırlatırız.

Kafanı koru

Şiddetli bir darbeye maruz kalırsanız ve başınızı yere vurursanız, ciddi bir kafa yaralanmasına neden olabilir. Bana olmayacağını söyleme. Paten kaymadan önce başınızı korumak için önlem alın ve bir bisiklet kaskı takın. GittiGidiyor’da çocuklar için rengarenk seçeneklere sahip kasklar bulacaksınız.

Paten koruma kitinizi unutmayın

Bilekler için bilek pedleri, dizler için dirseklikler ve dizlikler. “Neye ihtiyacın var? Hala harika kayıyorum” demeyin. Deneyimsiz bir patencinin kurbanı da olabilirsiniz. Paten yaparken daima önlemlerinizi alın ve bu malzemeleri kullanın. Eklem yaralanmalarını, beton zemin darbelerini ve sürtünme yaralanmalarını önleyen bu koruma kitleri GittiGidiyor’da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.