Korunması çok zor, dikkatlice üretilen kalabalık tablolar Ramazan için vazgeçilmezdir. Kimse bu yemeklerin şeklini kaybetmek ve yıl boyunca formu kaybetmek istemiyor. Metabolizmayı uyku sırası ve yiyecek değişikliği ile kullanmak ve ağırlığı önlemek için çeşitli önerilerimiz var.

Fraice’den geçme,

Özellikle çalışanlar, gece istenmeyenlerden önce biraz hızlı bir şekilde kar yağmayı tercih ediyorlar. Ancak, uzmanlar açlık dönemini uzatmamaları önerilir. Kandaki şeker daha erken düşer, yorgunluk ve tükenme de zaman sırayla olduğunda daha önce başlar.

Ramazan'da formu korumak için ne bilmeniz gerekenler.

ideal

Ramazan’a formda kalmak için kontrolü kaybetmemelisiniz. Sağlıklı ve besleyici gıdalarla kalırken, daha kolay yollarını da koruyabilirler. Örneğin, lifli ve protein astarını tercih edebilir. Protein ürünlerine olan ihtiyaç, yağ ve tuzlu delicatessen, tüketmek yerine yumurta ve peynir almak için idealdir. Yumurtaları, peynir, fındık ve yeşilliklerle bir kahvaltı seçebileceğiniz gibi, yulaf, süt, yoğurt ve taze meyveler tüketmek için sağlıklı ve lezzetli bir alternatife sahiptir.

Öğe geldiğinde

Ramazan ayına geçmek için, en büyük dikkatin üretimi dikkate alınmalıdır. Uzun süre açsanız, masayı silmek ve süpürmek isteyebilirsiniz. Ancak, bu durum aynı zamanda sağlıklı olmadığı için şekline zarar verecektir. İdeal, zeytinyağı ya da avuç içi ile hizalanır ve ışık başlangıcı ile devam eder. İşte farklı kurutulmuş meyveler ve yemekler. Sonra kendisi için yarım kase sıcak çorba getiriyor. Çorbadan sonra vücutta bir süre tanımak iyi olabilir. 15 dakikalık bir duraklama, ana kaçış yemeğini geçmek için sağlıklıdır.

Ramazan'da formu korumak için ne bilmeniz gerekenler.

İdeal Ana Kurs

İşte hafif bir sebze, baklagil veya et unu ve makarna, bulgurun yanında, pirinç tercih edilebilir. Bununla birlikte, karbonhidrat çok fazla yüklenmelidir. Ayrıca mahkemenin yanındaki ekmeği yemeye karar verebilirsiniz. Ekmek süt veya yuvarlak olduğunda, sindirimi kolaylaştırır ve uzun bir sertlik sağlayacaktır. Yoğurt, Ayran, salata da yiyecek eşlik edebilecek diğer besinlerdir.

Daha fazla su

Yazın en sıcak dönemine karşılık gelen Ramazan ayında, Vücudun, Iftar ve Sahur arasındaki o zaman günlük ihtiyacı karşılamak için çok fazla su içmelidir. Yani sindirim kolaydır. Uzmanlar, özellikle sıcak yaz aylarında 2,5-3 litreye kadar su önerir.

Ramazan'da formu korumak için ne bilmeniz gerekenler.

Tatlı ve meyve tüketimi.

Tatlılık ve meyvenin yeri IFTAR tablosundan ayrılır. Fakat burada hangi tatlılar önemlidir. Aynı zamanda, birçok tatlılar yerine süt tatlılarını seçmeniz ve haftada bir hafta, haftada birkaç hafta boyunca tüketilmesi önerilir. IFTAR’dan en az bir saat sonra tatlıya veya meyveyi değiştirebilirsiniz.

Spor yapmalı mıyım?

Ramazanda, vücudun arttırılmasını önlemek için spor yapmak önemlidir. Bununla birlikte, birçok çaba sarf edecek ağır sporlar yerine yürüyüş grubundaki kısa sürenler veya yemekler gibi sporlar için idealdir. Bu faaliyetlerin IFTAR’dan en az bir saat önce veya iftardan sonra gerçekleşmesi önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.