Düzenli olarak, yarışın yararları sayılmaz. Yılın herhangi bir saatinde, yılın herhangi bir zamanında mevcut egzersizi gerçekleştirecek noktalara dikkat etmek faydalıdır; bu, vücudu artıran, konsantrasyonu artıran vücudu artıran vücudu artıran vücudu arttırır. Konsantrasyon konsantrasyonu arttırır. Özellikle kışın ılık yatağınızdan kalkıp soğuk hava koşullarını yürütmek istiyorsanız, bazı önerilerimiz var.

teknosehir.com adresimizde ilgili yazıdaki ürünleri aratabilirsiniz.

Ne koyduklarına dikkat et!

Solumak ve cildinizi solumak için oluşan giysiler giymelisiniz. Özellikle teknolojinizle kullanım için, polipropilen kumaşları, ağaç genişliğinden yoksun olan pamuklu kumaşlar yerine hızlıca kuru hale getirmek faydalıdır. Kullandıkları parantez, yağmur ve rüzgarla çok dikkatli olmalıdır. Hava çok soğuksa, hafif bir polar kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, üst üste kıyafet giymeyin, çünkü çalıştıktan sonra başladığında, vücudunuzun sıcaklığı hızla artar.

Eller ve kafalar

Soğuk havalarda vücudunuzu ısıtmayı başardığınızda ellerinizi ısıtın ve gidin. Buna ek olarak, rüzgar kulaklarını hızlı bir şekilde esiyor ve yarışı son derece keyifli hale getirebilir. Bu nedenle, mutlaka kafanızda olmayan bir sepet, bandana veya kalın saç bandı kullanmanız gerekir. Soğuk hava için tasarlanmış spor eldivenleri ellerinizi korumanıza yardımcı olur.

İyi bak ve iyi görünüyorsun!

Özellikle soğuk kışın içinde, geceleri erken ya da geç kalmazsa, hava tam olarak aydınlatılmadığı saatlere eşdeğer olabilir, erken olmaz. Alabileceğiniz en hassas ölçüm, reflektör (ışığın yansıması) ile giysileri tercih etmektir. Bu reflektörleri spor markalarının çoğunda kullanacaksınız, araçlar karanlıkta olacak. Ayrıca, ortamınızı iyi görmek için yüklenebilecek el fenerlerini seçebilirsiniz. Böylece nereye bastığını görebilirsiniz. Çamur kuyu gibi yerlerden geçtiğinde, dikkatli olabilirsiniz.

çiğ

Sıcak bir duş yaptıktan ve sıcak bir duş aldıktan sonra yapacağınız ilk şey olmalı. Islak giysinin uzun süre boyunca kalması, vücut ısısını azaltarak soğukta sıkışıp kalmasını sağlayabilir. Gecikme, titreme, yavaşlatılmış hareketler, bu durumun semptomları burun kilitlenmesi olarak göstermesini önlemek için, terli kıyafetlerini hızlı bir şekilde tutarak değiştirmek için kullanışlıdır.

Çok fazla su tüketin!

Yarış sırasında ve sonrasında su kaybını terlemeden geçireceğinizi unutmayın. Böylece, kaybedilen vücudu geri yüklemek için çok fazla su tüketmelisiniz. Özellikle soğuk ve kuru iklimde su artar. Bu yüzden su ile su içmeniz ve çalıştırmadan önce koştuktan sonra su içmeniz gerekir. Suyu hızlı bir şekilde içmek yerine, yavaş tüketmelisiniz ve güne yaymalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.