Apple, ilkbaharda 12 inçlik bir MacBook’un 2015 versiyonunu tanıttı. Birkaç Pro ve Air Edition işlevini tek bir cihazda birleştiren MacBook 12, Mac kullanıcılarının büyük kararını uygun bir fiyat ve çekici cihazlarla toplayabiliyor gibi görünüyor.

Donanım seviyesine göre, çeşitli fiyat seviyelerine sahip olan 12 inçlik MacBook, yüksek çözünürlüklü bir retina ekranına sahiptir ve MacBook havasında kullanılan ekran gibi daha keskin görüntüler gösterir. 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile MacBook’taki RAM ve SSD ünitesi ana karta entegre edilmiştir. Bu nedenle, değişmesi mümkün değildir, ancak bu şekilde bataryayı bilgisayara bilgisayarda yerleştirmek, daha fazla alan elde edilir. Bu aynı zamanda en uzun ömürlü en büyük pil anlamına gelir. Kelepçelerin 512 GB HDD sürücü versiyonu 1599 ABD Doları da edinebilir. Apple ayrıca Macbook için birkaç cihaz hazırlar. Bu sistemi Türkiye’de kullanmayın, ancak arzu kullanan kullanıcılar, ihtiyaçlarına göre farklı yapılandırmalar talep edebilir.

12 İnç Apple Macbook ! Göz Alıcı Yeni Canavar ...Yeni MacBook’ta, Intel Core M işlemci kullanılıyor. İşlemci tam olarak, 1.1GHz Intel Core M 5Y31. Bu işlemci aslında, mobil cihazları, tabletleri, hibrit laptopları çalıştırmak için geliştirilmiş bir işlemci ancak masa üstü sistemleri fansız olarak çalıştırmak için bile yeterli güce sahip. İşlemcinin enerji tasarrufu o kadar başarılı ki, yeni laptop 11 saat boyunca şarj gerektirmeden video oynatabiliyor. Uzun yolculuklarda dizüstü bilgisayarını kapatmak istemeyenler için en önemli özelliklerin başında enerji tasarrufu geldiğini hatırlayacak olursak, yeni MacBook büyük bir ilgi görecek. Yeni MacBook’ta yine tek bir USB-C portu kullanılmış. Bu port üzerinden hem veri aktarımı yapılıyor, hem de cihaz şarj ediliyor. Dolayısıyla, yeni MacBook kullanıcılarının yanında bir USB-C uyumlu port çoğaltıcı taşıması da gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.