90’lı yılların popüler şipşak fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar, like alamamasalar da günümüzün trendi haline geldi. Siz de deneyimlerinizi anında baskı yöntemi ile ölümsüz hale getirmek istiyor ve geniş ürün gamı arasında en iyi şipşak fotoğraf makinesi hangisi karar veremiyorsanız blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Şipşak çektiğimiz fotoğrafın özel polaroid film kâğıdında anında görüntüsünü oluşturan ve 20. yüzyılın kilometre taşlarından biri olarak kabul edilen polaroid şipşak fotoğraf makinesi hikâyesi 1943 yılında Edwin Herbert Land’ın üç yaşındaki çocuğunun “Neden hemen görüntü alamıyoruz ki?” sorusuyla başladı. 90’lı yıllarda gece gezmelerinde, pikniklerde, mezuniyet törenlerinde elinde makinesiyle “Bir fotoğraf ister misiniz” sorusu soran biri mutlaka çıkıyordu. 2000’li yıllarda dijital fotoğraf makineleri artmaya başladıkça şipşak fotoğraf makinesi kullanımı azaldı. Günümüzde ise yeni modeller üretilmesiyle birlikte şipşak fotoğraf makinelerinin popülerliği de şipşak arttı. Öyle ki teknolojiyle doğan genç nesil dahil herkesin elinde bu makineler görülebiliyor.

Şipşak fotoğraf makinesi nedir?

Dijitale yenilip tavan arasına terk edilen eski şipşak fotoğraf makinesi modelleri bugünlerde yeni teknolojilerle birleşmiş olarak farklı renk çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Retro ve vintage ürünlerin yükselişiyle birlikte popülerliği artan şipşak fotoğraf makineleri, görülmek için beklenemeyecek anlık fotoğraflar çekilmesine olanak tanıyor. Nostalji yaşamak isteyenlerin veya anında fotoğraf deneyimini yaşamak isteyen fotoğraf tutkunlarının tercihi şipşak fotoğraf makinelerini, adından da anlaşılacağı üzere fotoğrafı çektikten yaklaşık 2 dakika sonra fotoğrafı görmeye yarayan ve çok fazla ayarı bulunmayan fotoğraf makineleri olarak ifade edebiliriz.

En iyi şipşak fotoğraf makinesi modelleri

Birbirinden değişik teknolojide farklı renklerde sunulan ve çek çıkar fotoğraf makinesi olarak da bilinen şipşak fotoğraf makineleri arasında seçim yapmak zorlaşabiliyor. Şipşak fotoğraf makinesi modelleriyle şipşak çektiğiniz fotoğrafları sonsuza dek saklayıp sevdiklerinize miras anılar bırakabilir veya şipşak fotoğrafları dijitale aktarıp sosyal medyadaki yeni trende siz de dâhil olabilirsiniz.

Anlık baskı özelliği bulunan şipşak makinelerinin her an yanınızda taşıyabilmeniz için uygun hafif ve kolay taşınabilir olmasını ilk kriteriniz olarak belirlediyseniz şık görünümlü mini şipşak fotoğraf makinesi modellerini tercih etmelisiniz. Hayatın en güzel, en ilginç veya en kayda değer anlarını sonsuza kadar ölümsüzleştirmek için film yerine fotoğraf kâğıdı kullanan polaroid şipşak fotoğraf makinesi modellerini tercih edebilirsiniz.

Şipşak fotoğraflar için Fujifilm, Kodak ve Polaroid markalarının modelleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Fujifilm, renkli ve mini fotoğraf makineleri ile nostaljik ürün arayanların beklentilerini karşılıyor. Canlı ve şık tasarımlara sahip şipşak fotoğraf makinesi modelleri; pembe, sarı, mor, turkuaz gibi canlı renklerle fotoğraf tutkusuyla tarzını yansıtmak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Özçekim yapmayı kolaylaştıran Selfie aynası, yakın çekim lens eki, yüksek tuş modu, parlaklık ayarlama düğmesi ile selfie aynası çerçevesi, yakın çekim lens ekleri, yüksek tuş modu gibi özelliklere sahip olan Fujifilm şipşak fotoğraf makinesi modelleri, özellikle gezginlerin tercihi oluyor. Mini fotoğraf makineleri, uzak ya da yakın çekim canlı, keskin ve net fotoğraflar çekebilmeyi sağlıyor.

Polaroid fotoğraf makinesi ile özdeşleşen Poloraid, sektöre yön veren bir marka olarak kaliteli ve işlevselliği yüksek ürünler sunuyor. Minimal tasarımlarıyla dikkat çeken ve dayanıklı yapıları sayesinde nesillerdir kullanılan Polaroid fotoğraf makineleri, dijital görüntülemeyi sıfır mürekkep baskısı ile birleştirmesiyle öne çıkıyor. Sektörün önde gelen firmaları arasında bulunan Kodak su geçirmez, parmak izine dayanıklı fotoğraf baskısı sunan modelleriyle öne çıkıyor.

Filmli fotoğraf makineleri arasında bulunan şipşak fotoğraf makineleri ile her anı fotoğraf karesine dönüştürmek istiyor ve model çeşitliliği nedeniyle kararsız kalıyorsanız şipşak fotoğraf makinesi kullanıcı yorumları okuyarak kararınızı kolaylaştırabilirsiniz.

null

Şipşak fotoğraf makinesi özellikleri neler?

10’luk, 20’lik veya 100’lük fotoğraf filmlerini takarak kullanabileceğiniz şipşak fotoğraf makineleri; görüntüyü, banyo yaptırmadan basılı fotoğraf olarak anında çıkarmayı sağlıyor. Fujifilm, Polaroid ve Kodak markaları, uzun süren baskı süreçlerini ortadan kaldıran şipşak fotoğraf makinelerini farklı özelliklerde geniş yelpazede sunuyor.

Fujifilm en iyi şipşak fotoğraf makinesi modelleri arasında Fujifilm Instax Mini 9 modeli öne çıkıyor. Instax Mini 9 modeli 35 cm’ye kadar yakın çekime olanak tanıyor. Selfie aynası ile çerçeveyi kontrol etmek mümkün oluyor. Fujifilm Instax Mini 9, fotoğraf çekerken ışığı algılayarak ikaz lambasını yakıyor ve 4 farklı çekim modu arasındaki en doğru modu haber veriyor. Yüksek tuş modu özelliği sayesinde parlaklık ayarını belirleyerek çok daha yumuşak tonlarla retro fotoğraflar çekmek mümkün oluyor. 2xAA kalem pil ile çalışan instax mini 9 ile Polaroid fotoğraflar çekilebiliyor. 1/60 perde örtüsü hızı sayesinde koşarken tüm anlık hareketleri yakalayabilen Fujifilm Instax Mini 9, kolay kullanımı ve hafifi tasarımı sayesinde her yere taşınabiliyor.

Retro tutkunlarının beğenisini kazanan en iyi şipşak fotoğraf makinesi modelleri arasında Kodak Printomatic öne çıkıyor. 10 megapiksellik makine hem renkli hem siyah-beyaz baskı yapabiliyor. KODAK ZINK fotoğraf kâğıdı (yırtılmaya karşı dayanıklı ve su geçirmez) kullanan makine, 5×7.5 ebadında baskı yapabiliyor. Optik vizör ile görüntüleri sezgisel olarak oluşturan makine, dahili flaşa sahip olması sayesinde düşük ışık koşullarında çalışabiliyor. Makine, düşük pil gücü, yazdırma ortamı ve bellek kartı depolama seviyelerini iletmek için entegre göstergeleriyle kullanıcıların memnuniyetini kazanıyor.

null

Şipşak fotoğraf makinelerinin atası sayılan Polaraid markasının Polaroid Polpop1 Pop 1.0 fotoğraf makinesi modeli de en iyi şipşak fotoğraf makinesi modelleri arasında bulunuyor. Anında fotoğrafçılık tutkunlarının beğenisini kazanan model, ZİNK Zero Ink Baskı Teknolojisi kullanıyor. Polaroid Polpop1 Pop 1.0 fotoğraf makinesi, doğrudan akıllı telefon veya tablet üzerinden fotoğraf yazdırmaya olanak tanıyor. LCD dokunmatik ekranlı Polaroid Polpop1 Pop 1.0; otomatik zamanlayıcı, görüntü sabitleme ve dijital zoom özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Şipşak fotoğraf makinesi kullanımı

Şipşak fotoğraf makineleri, en güzel kareyi yakalayabilme çabası dışında çaba gerektirmiyor. Zahmetsiz kolay kullanımlı şipşak fotoğraf makineleri farklı modelleriyle özellikle amatör fotoğraf tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Şipşak fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraflar dekorasyon ögesi olarak veya bilgisayara, akıllı telefona aktarılıp sosyal mecralarda kullanılabiliyor. Çekilen fotoğrafı anında basılı olarak görmek kullanıcılara benzersiz deneyim sunuyor. Kılıf takarak da kullanmanın mümkün olduğu bu rengarenk makineler, anıları nostaljik görsellerle süslemeye olanak tanıdığından en güzel hediye alternatifleri arasında bulunuyor. Şipşak fotoğraf makineleri özellikle kadınlara hediye olarak sunuluyor.

Şipşak fotoğraf makinesi fiyatları ne civarda?

Benzersiz fotoğraf deneyimini yaşamak veya sevdiklerine hediye olarak sunmak isteyenler şipşak fotoğraf makinesi fiyatları araştırması yapıyor. Şipşak fotoğraf makinelerinin işlevi genel olarak aynı olsa da farklı teknolojileri kullanan, farklı modlar sunan ve özellikleri değişen pek çok model bulunuyor. Şipşak makinelerinin fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin, akıllı telefonunu deklanşöre basmak için uzaktan kumanda olarak kullanmayı mümkün kılan makineler, diğerlerinden bir tık daha yüksek fiyatlarda olabiliyor.

“Onun da keyfi başka…” diye düşünenlerdenseniz bütçenize uygun bir şipşak fotoğraf makinesi edinmelisiniz. Fujifilm, Polaroid ve Kodak markalarının en iyi şipşak fotoğraf makinesi modellerini bütçenize uygun fiyat seçenekleriyle Türkiye’nin öncü e-ticaret markası TeknoSehir.com’da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.