Piyasada birçok Android TV kutusu var ve Netflix’in yerleşik olmadığı bir TV kutusu satın almanın neredeyse imkansız olduğunu düşünürsek, bu bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak TV’nizin kendi uygulamaları olsa bile, ayrı bir akış içersinde cihazı kullanmak için hala iyi nedenler vardır: arayüzleri daha hızlıdır ve güncelliğini yitirdiğinde bir dongle’ı değiştirmek televizyondan çok daha ucuzdur. Burada, daha popüler Android TV cihazlarından bazılarının bir listesini, her birinin bir değerlendirmesini ve neden sizin için uygun olup olmayabileceğini bir araya getirdik.

Google TV ile Chromecast

Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız?
Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız? 1

Meraklılar hariç herkes için, Google’ın en yeni Chromecast’i diğer tüm Android TV kutularını alakasız hale getiriyor. 50 $ karşılığında 4K, HDR (Dolby Vision, HDR 10 ve HDR 10+), ayrı bir form faktörü, yeni Google TV arayüzü ve hem Bluetooth hem de IR ile çok hoş bir uzaktan kumanda elde edersiniz. Tek ihtiyacınız olan buysa, daha fazla aramanıza gerek yok.

Arayüz genellikle yeterince hızlı olsa da, Nvidia’nın kutularında bulacağınız işlem gücüne sahip değil. Ayrıca yalnızca tek bir USB bağlantı noktasına sahiptir; bu, sekiz konserlik depolama alanını genişletmek için SD kartlar gibi aksesuarları takmak için bir USB hub’ına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Henüz Stadia’yı da desteklemiyor (resmi olarak hiçbir Android TV cihazı desteklemese de). Bu sınırlamalar dahilinde çalışabilirseniz, bu kolay bir öneri .

Shield TV Pro

Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız?
Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız? 2

Nvidia’nın Shield TV Pro’su, hemen hemen her ölçüye göre satın alabileceğiniz en yetenekli Android TV kutusudur. 4K HDR çıkışı (4K altı içerik için oldukça etkileyici yükseltme ile birlikte) yeteneğine sahiptir, Nvidia’nın Doom 3 ve Half-Life 2 bağlantı noktaları gibi bir dizi özel oyunu çalıştırır ve hatta Plex sunucusu. 2019 modeli, önceki nesil ile birlikte gelen gamepad içermiyor olsa da, yeni ve geliştirilmiş bir uzaktan kumanda ile birlikte geliyor. Nvidia ayrıca Shield kutularını güncel tutma konusunda büyük bir üne sahiptir. Yine de 200$ ‘lık değeri ile bu kategorideki en pahallı üründür.

Xiaomi Mi Box S

Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız?
Hangi Android TV kutusunu satın almalısınız? 3

Xiaomi’nin Mi Box S’i oldukça popüler bir seçim ve bunun iyi bir nedeni var. 60 $ karşılığında (yazarken), 4K HDR akışı dahil olmak üzere daha pahalı seçenekler ile aynı birçok özelliği sunar.Otomatik güncellemeleri almak da buna dahil. Chromecast’in Google TV arayüzünden gerçekten hoşlanmıyorsanız (veya herhangi bir nedenden ötürü elinize geçemiyorsanız), Mi Box S sizin için iyi bir seçim olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.