Müşterileri ağırlayan ev, ofis ve mağazalardaki Wi-Fi sorunlarının önemli bir kısmı modemlerden kaynaklanmaktadır. Bu yazıda odaklandığım TP-Link Archer C7 modeli sizi bir çok sorundan kurtaracak bir üründür.

Yüksek kaliteli ağ ürünleri ile iyi bir üne sahip olan TP-Link, yeni 802.11ac kablosuz standardını destekleyen yönlendirici ürünüyle bir süredir dikkatimi çekiyor. Onunla son zamanlarda çok başarısız olan Cisco yönlendiricimi değiştirmek üzereyken tanıştım. Ürün model adında adı geçen AC, yeni 802.11ac Wi-Fi standardı ile uyumluluğu simgeliyor. 1750, sunduğu kablosuz veri aktarım hızı olan 1.75 GHz’yi temsil eder, 2.4 GHz ve 5 GHz olmak üzere iki frekansta çalışan bir cihaz; 2,4 GHz’de 450 Mbit / s ve 5 GHz’de 1300 Mbit / s hızlar sunar.

Her yerden çekim yapın: TP-Link Archer C7 AC1750

Şimdi modeminizin arkasına bakmanız ve desteklediği WiFi standardını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu ürün, 802.11ac bağlantı desteğine geçişiniz için iyi bir başlangıç ​​olabilir. Arka odadan veya banyodan gelen yavaş sinyaller gibi sorunlar, orta büyüklükteki evlerde bile yaygın sorunlardır. Bu cihaz sizin için uygun hale getirir. Çünkü gördüğünüz gibi üç büyük anteni var. Bunların yanı sıra cihazda üç adet anten bulunmaktadır. Harici antenleri ile 450 Mbit / sn’den 2.4 GHz’e kadar hızlar sunarken, dahili antenleri ile 5 GHz frekans desteği ile 1300 Mbit / sn’ye varan hızlara ulaşabilmektedir.

Her yerden çekim yapın: TP-Link Archer C7 AC1750

Cihazın tasarımı oldukça şık. Görünür bir yerde durmak estetik açıdan herhangi bir soruna yol açmaz. Modemin arkasındaki bağlantılar da çok geniştir. Yazıcıları ve sabit sürücüleri paylaşmak için iki USB bağlantı noktasına, ayrıca dört Gigabit LAN bağlantı noktasına ve bir Gigabit WAN bağlantı noktasına sahiptir. Arka tarafta kablosuz ağı açıp kapatmak için bir düğme de vardır.

Genel olarak sorunsuz bir router olduğunu söyleyebilirim. Kurulum ve yönetim aşamasında herhangi bir soruna yol açmayacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.