Gerekli işlevler işletim sistemiyle birlikte verildiğinden, iPad’inizi veya iPhone’unuzu güvenle sabitlemesi kolaydır. Ancak, Apple, hemen anlaşılmadığı için iki ayrı yaklaşım sunar.

En popüler iCloud seçeneği. Servis otomatik olarak arka planda işlenir. Aktif olup olmadığını anlamak için, cihazdaki ayarları iOS> iCloud> bellek / yedekleme yolu ile takip edebilirsiniz. Verilerinizi kablosuz ağı ile günlük yedekleme ile Apple Sunucularına bağlamak yeterlidir. Fotoğraflar, ayarlar, halka tonları ve uygulamalar tarafından depolanan veriler gibi kişisel içerikler için 5 GB limiti vardır. Apple, 50 GB’a kadar elde edebilir, ancak çoğu insan için 5 GB yeterlidir.

iPhone Yedeklemenin en kolay yolu !

İcloud, herkesin arkasındaki tüm restorasyonu kaydetti ya da asla kabul edildiğinde. Tam olarak eski fotoğraflarınızı geri yükleme olanağınız yok: tüm cihazların, mesajların, vb. Eski bir değiştirme tarihine tamamen geri dönmeliler. ICLOD geri yüklemesini geri yüklemek için, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçerik ve Yapılandırma’yı silmelisiniz.

Yeni bir iOS cihazı kurarken, ICloud Yedekleme’yi yükleme seçeneğini görebilirsiniz. Bu durumda, araçlarınız ve konfigürasyonlarınız otomatik olarak yeni cihaza kopyalanır, iOS önceki cihazdaki uygulamaları yeniden yüklemeye çalışır.

iPhone Yedeklemenin en kolay yolu !

İCloud’a gerek yok.

İTunes geleneksel görünüyor. Ayarlar ve kişisel bilgiler, bilgisayarınızda yerel olarak depolanır. İTunes yedeklemesi otomatik olarak çalışmaz, ancak iOS cihazınızı bilgisayara alabilirsiniz ve iTunes’da görünen simgeye tıkladıktan sonra “Yedekleme” simgesine tıklayın. İTunes’da, bir cihazın bir yedeklemesinin yapıldığı son tarihleri ​​doğrulamak için menü düğmesine tıklayın ve Tercihler> Aygıtlar sekmesini girebilirsiniz.

ICloud iTunes’un aksine, Multimedya dosyaları hesaplanan iTunes, müzik ve video kabul etmiyor. Yani dikkatli ol. Bilgisayarınızdaki multimedya dosyalarını silerseniz, iTunes onları iade edemez. Ancak, iTunes’un ICloud ile karşılaştırıldığında bir avantajı vardır: 5 GB sınırı yoktur. İstediğiniz kadar sigortaları alabilirsiniz.

iPhone Yedeklemenin en kolay yolu !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.