Mobil teknolojilerin en heyecan verici gelişmelerinden biri, ürün ve hizmetler için ödeme yapabileceğiniz gibidir. NFC, (saha iletişimine yakın) Türkçe adı saha iletişimine yakın, yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisi. NFC teknolojisi, özellikle spesifik standartlarla uyumlu elektronik cihazlar arasındaki kapama mesafesinin iletilmesi sağlanmıştır. Bu yazıda, hızlı NFC ile yelken açıyoruz.

Günümüzde üst seviyeli birçok akıllı telefon, NFC iletişiminin yakınında bir tane (NFC (NFC) (NFC (NFC), sadece bir işlemle temasa geçmek için okuyucuyla temasa geçmek için yeterlidir. Walgreens ve McDonalds gibi büyük mağazalar Zaten NFC ile donatılmış terminaller. Ayrıca, Google Cüzdan Hizmetiyle alımları da takip edebilirsiniz.

Mobil ödemede devrim: NFC teknolojisi

Telefon terminalini oynatmak için yeterli olduğunuz için, NFC zamanını kaydedebilirsiniz. Ancak, NFC finansal işlemlerin ötesinde olabilir. Günümüzde, iki Galaxy Nexus telefon verisi Android Beam Service ile veri alışverişinde bulunabilir. Kayıtları tekrar tekrar aktarmak için tarayıcı sayfalarını, videoları ve YouTube kişilerini yerleştirmek yeterlidir. Ek olarak, yakında NFC ile Bluetooth cihazlarını göreceksiniz. Örneğin, telefonunuzla bir kulaklık arasındaki bağlantıyı onaylamak için cihazlarla iletişim kurmak yeterli olacaktır. Sonunda Bluetooth PIN’ten kurtulacağız!

Mobil ödemede devrim: NFC teknolojisi

Google’ın mobil ödeme sistemi, Google Cüzdanının son yıllarda daha yaygın olması bekleniyordu, ancak beklenen hız görülmedi. 2015 muhtemelen mobil ödemelerin artacağı yıl olacak. Geçen yıl mobil ödeme teknolojilerinde harika yenilikler gördükken, bir kredi kartı ödemesini kabul edebileceğiniz karenin iphone çubuğu da dahil olmak üzere 2015 yılı NFC.

Telefonunuzu, telefonunuzu kredi kartlarınız yerine en basit şekilde kullanmanın bir yolu olarak iletişimi tanıyabiliriz. NFC aktif olarak aktifse, bir kredi kartı okuyucusunu bir mağazada (veya bir vergi mükellefinde) bir mağazada (veya bir vergi mükellefinde) geçerseniz, giriş hesabınıza yüklenir.

Bu yılın sonunda, her bir telefonun NFC ile donatılması bekleniyor. Yarışın ilk katılımcıları Google cüzdanıydı, Visa Cüzdanı, hizmet veriyor (Amerikan Express) ve ISIS. İstenilen performansın bir bölümünü yakalayamayan temassız ödeme, bu yılın büyük performansıdır. Toplu taşıma araçlarında kullanım için çok büyük bir kolaylık sağlıyor gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.