İki yıldır piyasada olan Apple’ın akıllı saati nihayet ortaya çıktı. Apple Watch modelleri, 9 Mart’ta piyasaya sürüldüğünde aynı anda San Francisco ve Berlin’de sergilendi.

Nisan ayında satışa sunulan Apple Watch !

Giyilebilir teknolojide en popüler ürünlerden biri olan Apple Watch, farklı beklentileri karşılamak için üç farklı modelde piyasaya sürüldü. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition saatler tasarım ve işlevleriyle öne çıkıyor. Apple Watch, iki farklı renk seçeneği sunar: Klasik ve Uzay Siyahı. Apple Watch Sport modeli ise gümüş ve oda grisi renkleri sunuyor. Apple Watch Edition sürümü, 18 ayar altından yapılmış iki farklı kasa seçeneği sunuyor. Yerleşik mikrofon ve hoparlör sayesinde Apple Watch’unuzla telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Böylece telefonunuz cebinizde veya cebinizde kalabilir. Dijital saat fonksiyonu sayesinde saat ekranında çizdiğiniz şekiller arkadaşınızın ekranında görüntülenebilir.

Cep telefonunuzun tam kontrolü

Telefonda çalınan müziği saatten kontrol etmek de son derece kolay olacak. Elbette iPhone’unuza gönderilen bildirimleri saatinizde görebilir ve detayları kontrol edebilirsiniz. İletişimin yanı sıra spor ve sağlık aktiviteleri için de Apple Watch’u etkin bir şekilde kullanmak mümkün olacak. Watch Kit ile Apple Watch, yeni uygulamalara da açık. Siri Watch aracılığıyla konuşurken etkinleştirilir. “Hey Siri” komutu kullanılarak çeşitli görevler gerçekleştirilebilir. Saat, mobil ödemeler için kullanılabilir. Apple’ın Apple Pay ödeme sistemi ile uyumlu olan bu saatler daha pratik kullanım sunuyor. En sevdiğiniz sosyal medya uygulamalarını saat ekranınızdan kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu, yayını okumayı ve Instagram’daki fotoğrafları beğenmeyi içerir.

Nisan ayında satışa sunulan Apple Watch !

Uygulama hemen başlar.

Saatinizi iPhone’unuzla eşleştirmek için tek yapmanız gereken Apple Watch uygulamasını AppStore’dan indirmek. Bluetooth’a ek olarak, WLAN üzerinden iletişim de mümkün olacak. Bu sayede evinizde veya ofisinizde kapsama alanı sorunlarına neden olan Bluetooth teknolojisi yerine daha geniş ve daha sağlıklı bir bağlantı sunan WiFi’yi kullanabilirsiniz. Pek çok kişinin sorduğu soru pil ömrü … Apple’a göre tam şarjla 10 saatlik kullanım mümkün.

Nisan ayında satışa sunulan Apple Watch !

Türkiye’de satış tarihi açıklanmadı.

Bir diğer detay ise manyetik şarj cihazı ile hızlı ve kolay şarj olmasıdır. Apple Watch’un paslanmaz çelik modeli 549 dolardan başlıyor. Apple Watch Sport 349 dolardan başlıyor. 18 ayar altın Apple Watch sürümlerinin fiyatı 10.000 ABD dolarıdır. Apple Watch, 24 Nisan’da Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak. Türkiye, sabırsız Apple hayranları için henüz net bir tarih değil, ancak öğrenmenin bir yolunu bulacaklarından eminiz.

Nisan ayında satışa sunulan Apple Watch !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.