İPhone’la hayatımıza giren Siri hizmeti, bir mobil cihazdaki ses tanıma işlevinin gerçekten işe yaradığını gösterdi. Şimdi arabalarda bile diğer teknolojik ekipmanlarda!

Yeni teknolojilerle birlikte gelişmiş cihaz formlarındaki komutlar derin yaşamlarımızı etkiler. Örneğin, karışık komutları eşinizle bir hatırlatma içinde yediğiniz bir hatırlatma olarak belirleyebilirsiniz ve işyerinizi GPS konumunuza bağlı olarak bıraktıktan sonra görebilirsiniz. Servis kısa mesajları bile okuyabilir. Siri, büyük beklentilerle ve hizmetin ne yapmadığı ve hizmetin ne yapamadıkları ile çekildi, ancak hizmetin ses tanıma tarzı bu yıl kayıt olacak ve gündemimizde daha sonra önemli bir yer.

Ses tanıma teknolojisi ...

Doğal dili arayın [(sadece aktivasyon komutları değil), telefonunuzun ana alımını veya arabanızın ana alımını anladıktan sonra ve yeni uygulamalar ilerlemeye devam edeceğini anladıktan sonra. Android Vlingo uygulaması, e-posta dahil olmak üzere gelen tüm mesajları okuyabilir. Bu çok ilginç çünkü e-postalar genellikle SMS mesajlarından daha geniş ve karışık bir dil kamerası içerir. Başka bir Vlingo üstünlüğü, böylece uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Restoranları yalnızca Yelp uygulamasıyla inceleyebilir ve kayak yaparak bir sonraki uçuşunuzu inceleyebilirsiniz.

Ses tanıma teknolojisi ...

Arabalar da yönetilen bir ses.

Geçen yıl Cadillac XTS’nin ilk sonucu olan Cadillac Cue servisi, bu teknolojinin daha ileri olan otomobillere nasıl entegre olduğunu göstermektedir. Cadillac’a göre, arabada arabadaki Cue tarafından kontrol edilen ilk basit komutlarda ya da listedeki bir sonraki şarkıya geçiş. Bununla birlikte, yapay şaka, çok daha gelişmiş bir ses tanıma için tasarlanmıştır. Cadillac’a göre, örneğin, hizmet, talimatları adım adım atmak için bir günde bir şirketin adını bulacaktır.

Ses tanıma teknolojisi ...

Bugün yükselen bir başka trend “ses kontrolü”. İPhone için yeni telefonlardaki ses kontrol fonksiyonu diğer cihazlara da yayılabilir. SIRIS (Bu hizmet, sesinizle sesinizle SMS oluşturabileceğiniz ses kontrollü cihazlarda sesli kontrollü cihazlarda yeni bir eğilimin başlangıcı olabilir, hatırlatıcı oluşturun ve web üzerindeki diğer işlemi oluşturun. “

Peki, ancak hiçbir dil kontrolü yıllardır bir teknoloji olmadı. Evet, ancak hassasiyet düşük seviyedeydi. Siri ve benzeri uygulamalar, tartışmalarımızın cihazlarımızda ilk girişimde olduğu bir döneme işaret ediyor. Diğer cihaz üreticilerinin bu modu izleyebilmesi muhtemeldir. Kalın, TV’nin uzaktan kumandasını Apple Ses Kontrolü ile silmeye çalışın. Türkçenin geri kalanını söyleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.