Tabletinizin batarya zamanını, tamamen ihtiyaç duyduğu anda yükü sonlandıran en kısa sürede genişletebileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında, aldığınız çok basit önlemler size yardımcı olacaktır. Yükünün mevcut olmadığı bir yerde, yarı yarıya çıktığından emin olmak için beş temel not yazdık.

1. Plan planında yürütülen uygulamaları kapatın.

İOS ve Android tabletlerin uygulamaları arka planın alt kısmında, çünkü tabletler RAM’deki tabletleri işgal ettiğinden, işlemci pasif bir çalışmaya neden olur. Kullanıcı cihazda çalışmazsa bile, tablet aktif pili kullanmaya devam eder. Bu durumların yüzleşmesini önlemek için kullanmadığınız uygulamaları hayatta tutmalısınız.

2. Ekranın parlaklığını düşürün.

Batarya tarafından tabletlere üretilen donanım, parlak seviye ekranıdır. Büyük tablet ekranları zaten güçlü enerji ile gerekli olduğundan, pil tüketimi parlaklık seviyesi güncellendiğinde artmaya devam eder, tabletinizin yüklenmesine önemli ölçüde hızla azalmasına neden olur.

Tabletinizin pil ömrünü artırmak için 5 ipucu.

3. Bu zorunlu değilse kablosuz ağı kapatın

Uygulamalara ve arka planın parlak görüntüsüne kadar tablet pilin gücünü etkileyen bir başka problem de kablosuz ağlardır. İnternet bağlantısı sürekli olarak aktif kalır, sosyal ağların bildirimleri ve provoker kullanıcı güncellemeleri hızlı bir şekilde heyecanlanmaktadır. İnternetin kullanımında başka bir hata, WiFi’yi yapılandır ve yeri değiştirdiğinizde de geliyor. Bu durumlar sürekli bir WLAN noktası aradığından, pil hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle, kablosuz bağlantıya bağladığınız yeri kapatırsanız, pilinizin hızlı bir şekilde sönmesini önlemek için WLAN’u cihazınızdan kapatın. Aynı devlet de kanın mülkiyeti için de geçerlidir. Kullanmazsanız devre dışı bırakın.

Tabletinizin pil ömrünü artırmak için 5 ipucu.

4. Uygulamalarınızı güncel tutun.

Tabletler ve benzeri akıllı cihazlar için başvuru talepleri geliştiren şirketler, güncellemeler oluşturarak ve uygulamanın daha yüksek performans / verimlilikle izin vererek isteklerin dezavantajlarını ortadan kaldırır. Bu yüzden “kullanım” uygulamalarınızdaki güncellemelerinizdir.

Tabletinizin pil ömrünü artırmak için 5 ipucu.

5. Yardımcınızı değiştirin

Çoğu teknoloji uzmanlarına göre, tablet bataryanın faydalı ömrünü korumak için,% 100 olmadan ayrılmayın ve tükenmeden pili takmayın. Ancak, bunu günlük yaşamda uygulamak çok zor. Ama hala söyleyecek bir şeyim yok. Bu durum tekrarlandığından, cihazın pil ömrü kısalır ve yük hızlı bir şekilde sona ermeye başlar.

Tabletinizin pil ömrünü artırmak için 5 ipucu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.