Telefon, bilgisayar, tablet, kamera, müzik çalar, TV, gözetim kamerası, buzdolapları çevremizdeki düzinelerce üründen internete bağlanır. Bu gelişimin nesnelerinin adı, daha fazla güçle, aynı zamanda para nedeniyle de kontrol edilebilecek. Peki ya bu kavrama?

Uzmanlara göre, tüm ürünler önümüzdeki yıllarda ağa erişebilir. Hareketli nesnelerin GPS modülü standarttır. Ağlara dayalı ağ tabanlı ağlar günlük hayatımızda nazikçedir. Her öğenin bir IP adresi hakkında konuşuruz. Her bir elemanın IP adresi takip ediliyor. Kişisel eşyalar hakkında düşünelim. Otomobiller ve sokak lambaları ağ üzerinden iletişim kurabilir. Böylece otomobilin uzun bir yolda ön aydınlattığı bölümler.

Nesnelerin interneti yalnız değil, genel bir kavram olarak değerlendirmek gerekir. Entegre sensörler, görüntülerin tanınması, zenginleştirilmiş gerçeklik gibi faktörler, en yakın konum iletişimi önemli ölçüde kritik olacaktır.

Tam olarak nesnelerin internetini tanıyalım ...

Akıllı MIME bizi görecek mi?

Tabii ki, bu teknolojiler de yüzdeki “gizlilik” altında bir direniş görüyorlar. Bugün tartışılan sorulardan biri olan gizlilik, nesnelerin interneti ile su olmaya devam edecektir.

Nesnelerin interneti için uzak bir gelecek hakkında konuşmuyoruz. Bir süredir tarımsal sulama için SIM kartların faydaları. Raporlara göre, nesnelerin tek başına internet bağlantılarının% 50’si var. Aralıklı bağlantıda, aralıklı bağlantıda 15 milyar nesne içeren 15 milyar nesneden bahsedilir. 5 yılda, 30 milyar nesnenin ve 200 milyar aralıklı bağlantının birbirine bağlı olduğu görülebilir. Görüntülerin ve NFC’nin tanınması da dahil olmak üzere, burada en önemli teknolojilere entegre sensörler. 2016, şirketlerin% 70’inden fazlasıysa, tek bir patron internete bağlı olan her şeyi kontrol eder. İnternet her şey herkesi çevreleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.